Doğa İle İç İçe Bir Cennet Abant’a Seyahat

0
180

Temiz havası ve eşsiz güzellikte manzaralarıyla Abant, şehrin gürültülü havasından uzaklaşmak isteyenler için gidilebilecek en iyi yerlerden bir tanesi. Abant’a yakın bir ilde oturuyorsanız ve hala Abant’a gitmediyseniz çok şey kaçırıyorsunuz demektir.

Abant deyince pek çok kişinin aklına Abant Gölü gelmekte. Ancak bu mevki sadece bir gölden ibaret değil. Hem hafta sonlarını geçirmek isteyenler hem de uzun süreli konaklama yapmayı planlayan insanlar için burası son derece uygun yerlerden bir tanesi. Abant genellikle kışın ziyaret edilecek bölgeler arasında yer alıyor. Bunun sebebi ise bir denize sahip olmaması. Bu sebeple de ziyaretçiler genellikle kış aylarında tercih etmekteler.

İlk bahar aylarında da gidilebilecek bir yer olan Abant’a bu aylarda gidecek olanların sağlıklarına dikkat etmeleri açısından biraz daha hazırlıklı olarak gitmeleri gerekiyor. Bunun sebebi ise bölgenin Mayıs ayında dahi 15-20 derecelik bir sıcaklıkta olması. Bununla birlikte ormanlık bir bölge olması itibariyle de sürekli olarak yağmur alıyor.

Abant’tan Ne Alınır?

Abant’a gidenler, hem Abant gölünün hem de doğanın eşsiz manzarasının tadını çıkartıyorlar. Bölgede piknik yapılabilecek çeşitli işletmeleri ait alanlar bulunmakta. Ailenizle birlikte gidip kendi mangalınızı kendiniz yapabiliyorsunuz. Abant Gölü’nün hemen yanında kurulmuş pazardan çeşitli hediyelerin yanında köylülerin sattıkları tamamen doğal ,peynir, tereyağ, bal gibi ürünlerden de satın alabilirsiniz. Abant Gölü Milli Parkı da güzel vakit geçirilebilecek yerlerden bir tanesi.

Abant’a ulaşım her ilden çok kolay. İstanbul’dan 3 saatlik bir mesafede olan Abant’a otoban üzerinden gidip, Kaynaşlı ayrımından çıktıktan sonra Abant tabelasını takip ederek ulaşmak son derece kolay.  Bununla birlikte Ankara’dan ulaşım da yine otoban üzerinden yapılmakta.

Abant’ta gitmeden önce eğe konaklama yapacaksanız kesinlikle rezervasyon işleminizi önceden yapmış olmanız gerekiyor. Çünkü özellikle hafta sonları otel ve pansiyonlarda yer bulmak biraz zor olabiliyor. Otel fiyatları hafta içi iki kişi için günlük 220 TL civarında. Hafta sonları ise bu fiyat 350 liraya kadar çıkabiliyor. Abant’a gidince yenilebilecek en güzel şeyler elbette et ürünleri oluyor. Yol kenarında bulunan pek çok lokanta da çok lezzetli ızgara ve et yemekleri yemek mümkün.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

11 − seven =