Darıca Deniz Kıyısındaki Cennet

0
262

Darıca Deniz Kıyısındaki Cennet Darıca İstanbul’a 37 kilometre uzaklıkta, Kocaeli iline bağlı Marmara Denizi’ne kıyısı bulunan güzel bir seyahat ve turizm ilçesi.

Darıca Deniz Kıyısındaki Cennet

sahil 3 - Darıca Deniz Kıyısındaki Cennet
Darıca Deniz Kıyısındaki Cennet

Yaz ve kış olmak üzere her iki mevsimde de gezilip görülecek pek çok eğlence ve tatil yerine sahip.

gonul birlii kaps - Darıca Deniz Kıyısındaki Cennet

Darıca’ya Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Darıca’ya ulaşım sanıldığı kadar zor değil. Şehir havasından azda olsa uzaklaşmak isteyenler için Darıca önemli bir seçenek. Eğer aracınız varsa E5 üzerinden Darıca tabelalarını takip etmeniz sizi Darıca merkeze götürecektir. Eğer aracınız yoksa İzmit-İstanbul arasında çalışan belediye ya da şehirlerarası otobüsleri kullanabilirsiniz. Bu otobüsler de E5’i kullandıkları için Darıca Sapağı’nda inip Darıca minibüslerine binmeniz gerek.

Darıca’ya gittiğinizde gezebileceğiniz pek çok yer mevcut. Bunlar arasında Bayramoğlu, Darıca Sahili, Tarihi evler, Darıca Deniz Feneri ve Darıca Hayvanat Bahçesi en önemli olanları.

Bayramoğlu, Marmara Bölgesi’nin en modern tatil merkezidir. Gerek günübirlik gelecekler, gerekse uzun süreli kalmak isteyenler için güneş ve kumsalıyla mükemmel bir tatil fırsatı sunmaktadır. Bayramoğlu’nda isterseniz uygun dinlenme tesislerini kullanabilir, eğer çadır ve karavanınız varsa sadece yer kirası ödeyip konaklama yapabilirsiniz. Bayramoğlu Marmara Denizi üzerindeki, denizin ender temizlikte olduğu yerlerin başında gelmektedir.

Küçük çocuklarınız varsa ve günübirlik şehrin havasından uzaklaşmak istiyorsanız çocuklarınız için en güzel yer herhalde Darıca Hayvanat Bahçesi olacaktır. Yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgisini toplayan Darıca Hayvanat Bahçesi, barındırdığı kuş türleri açısından dünyada bir benzeri daha yok. Toplamda hayvanat bahçesinde 200 çeşidin üzerinde 3000 hayvan barınmaktadır.

Bir tarihi eser olarak Darıca’ya gittiğinizde tarihi deniz fenerini de ziyaret etmeden dönmek olmaz. 1896 yılında gemilere yol göstermek ve karaya oturmalarını engellemek için yapılan fener tam tamına 121 yıldır hizmet vermektedir.

Deniz seven birisiyseniz o zaman uğrak noktanız Darıca Sahili olmalıdır. 16 kilometre uzunluğundaki sahil şeridi Marmara Bölgesi’nin en güzel sahillerindendir. Yürüyüş sırasında yorulursanız dinlenebileceğiniz kafeteryalar, restoranlar ve piknik alanları da sahil boyunca mevcut.

Darıca, bugün yerli ve yabancı, günübirlik ya da sürekli tatil yapmak isteyenlerin en önemli uğrak noktası… Şehir havasından uzaklaşmak istiyorsanız ve yakın çevrede oturuyorsanız sizin için de kısıtlı zaman içinde ulaşıp tadını çıkarabileceğiniz bir ilçe.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz