Bozcaada Batık Gemi Tatilcilerin Uğrak Noktası

0
469

Yaz tatili yapmak pek çok kişi için tüm yıl boyunca iple çekilen bir durum. Pek çok insan çalışma ortamında sıkılmışken bunun düşüncesiyle rahatlıyor. Bazı insanlar ise ucuz yollu bir tatil yapmanın yolunu arıyorlar. Bunun yaparken de mümkün olduğunca medeniyetten kopmak isteyen insanlar da var. Bu insanlar için Bozcaada Batık Gemi gidilip görülmesi gereken bir yer.

batikgemi01 1024x678 - Bozcaada Batık Gemi Tatilcilerin Uğrak Noktası

Bozcaada Batık Gemi aslında doğal bir kamp alanı. Burada sadece bir plaj ve terkedilmiş devasa bir yük gemisi bulunmakta. Batık Gemi deyince genellikle insanların akıllarına denize batmış bir gemi gelir. Ancak bu gemiye batık denmesinin sebebi çok farklı. İcraya girmiş bu gemi, borçlarının ödenmesi yerine, sahibi tarafından denizin üzerinde kaderine terk edilmiş. Kendi kendine sürüklenen gemi Bozcaada plajlarından bir tanesinde karaya oturmuş. Şans o ki bu plaj halka açık ya da herhangi bir tesise ait bir plaj değilmiş.

Issız Plajda karaya Oturdu

Ancak geminin karaya oturduğu plaj zamanla insanların ilgisini çeken bir plaj durumuna gelmiş ve insanlar buraya çadır kurarak kamp yapmaya başlamışlar. Geminin devasa cüssesi ise çadır kuranlara bir rüzgâr kıran görevi görmüş. Bu sebeple de yoğun bir insan kitlesi buraya tatilini geçirmek için geliyor. Tabi ki buraya gelirken tüm ihtiyaçlarınızı da yanınıza almanız gerekiyor. Çünkü burası medeniyete biraz uzak ve bu yüzden ihtiyacınız olan şeyleri anında bulabilmeniz mümkün değil.

batikgemi02 - Bozcaada Batık Gemi Tatilcilerin Uğrak Noktası

Cesaretinizi toplayabilirseniz geminin üzerine de çıkabilirsiniz. Ancak bu biraz da tehlikeli. Gemi yağmalanmış bir durumda olduğu için geminin üzerinde çıkınca kendiniz için yararlı bir şey bulamayacaksınız ama manzaranın tadını çıkarmak için eşsiz bir yer olduğu kesin. Maceracı bir ruha sahipseniz Bozcaada Batık Gemi sizin için önemli bir tatil yeri olabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz