Ana Sayfa Turizm Balıkesir’de Yaz Kış Nerelerde Tatil Yapılır?

Balıkesir’de Yaz Kış Nerelerde Tatil Yapılır?

0
346

Yeşil alanlarıyla göz dolduran Balıkesir, bununla birlikte deniziyle de tatilcilerin gözde merkezlerinden bir tanesi konumunda. Burada yazın tatil yapmak isteyenler denizin tadını, kışın tatil yapmak isteyenler ise orman içinde bulunan tesislere doğanın tadını çıkarabiliyorlar. Peki, Balıkesir’de yaz kış nerelerde tatil yapılır?

balıkesir tatil01 - Balıkesir'de Yaz Kış Nerelerde Tatil Yapılır?

Çamlaraltı tesisleri buradaki önemli merkezlerden bir tanesi. Çamlaraltı tesislerine gelenler karşılarında adında da anlaşıldığı gibi çamların altında bir tesis ile karşılaşıyorlar. Burası denize sıfır konumda. Ayrıca ağaçlık bir bölge olduğundan dolayı da eğer kendi çadırınızı kurmak isterseniz aşırı güneş ışığından da rahatsız olmuyorsunuz. Çadırda tatil size göre değilse tesisin içinde bulunan bungalov evlerde veya biraz daha modern odalarda tatilinizi geçirebilirsiniz. Tabi ki seçenekler bununla sınırlı değil. Kendinize ait bir karavanınız varsa yine burada karavanlar için ayrılmış bölümde karavanınızda kalıyorsunuz. Gecelik konaklama ücretleri çadır ve karavan için 25 TL. Ancak bungalovda kalmak isterseniz gecelik ücret 70 TL.

Yaz Kış Tatil İçin Balıkesir

Kapıdağ kamp merkezi ise Balıkesir’de yaz kış nerelerde tatil yapılır sorusuna yanıt arayanlar için bir diğer seçenek. Kapıdağ yarımadası üzerinde bulunan bu tesis hem denize kıyısı olan hem de ormanlık bir alanı da kapsayan bir tesis. Buraya yaz kış gelerek tatil yapmak mümkün. Tatilciler eğer çadır ya da karavanlarıyla gelirlerde kendilerine elektrik, su, internet, banyo gibi her türlü hizmet de sunulmakta. Bununla birlikte alışveriş yapmak için de bir de market bulunmakta. Bu sayede marketten kendi alışverişinizi yapıp kendiniz de yemekler yapabiliyorsunuz. Bir tatil köyü havasından uzak bu tesiste gecelik çadır ücreti 20 TL.

balıkesir tatil02 - Balıkesir'de Yaz Kış Nerelerde Tatil Yapılır?

Balıkesir’de yaz kış nerelerde tatil yapılır sorusu için verilebilecek son cevap ise Göktur tesisleri olacaktır. Tatil tesislerinde aile ortamı arayanlar için Göktur tesisleri aradığınız yer olabilir. Yine kendi çadırınızı kurabileceğini bu yerde eğer isterseniz 22 odalık bir otelde mevcut. Tesisin çok kalabalık olmaması ve kalacak insan sayısının kısıtlı olması yüzünde burada konaklama yapacak olanların en az 1 ay öncesinden rezervasyon yaptırması gerekiyor. Gecelik konaklama ücreti 25 TL.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz