Balayı Tatili İçin 5 Öneri

0
377

Dilimize honeymoon’ dan geçen balayı yeni evlilerin düğün yorgunluğu atmak istediği özel bir tatil. Eski yıllardan beri evlenen çiftler sadece bir defa yaşayacakları bu an için özel yerlere gitmek istemekteler. Dünya üzerinde balayı tatili konusunda yeni evlenmiş çiftler için oldukça cazip yerler bulunmakta. Bu özel tatiliniz için size 5 önerimiz var.

Seyşeller

balayiseyseller 1024x681 - Balayı Tatili İçin 5 Öneri

Hint Okyanusu’ nda bulunan Seyşeller 100’den fazla küçük adadan oluşuyor. Bembeyaz kumları, palmiyeleri, temiz plajları ve turkuaz deniziyle size egzotik bir tatil vadediyor. Ayrıca vize istemiyor.

Santorini Adası

balayisantorini 1024x683 - Balayı Tatili İçin 5 Öneri

Yunan adalarından biri olan Sontorini Dünyaca ünlü bir balayı tatili destinasyonu olarak ünsalmıştır. Hareketli gece hayatıyla da eğlence arayan çiftleri fazlasıyla memnun edecektir. Ülkemize de yakın bir konumda olmasından dolayı buraya giden Türk ziyaretçi sayısı da oldukça fazla.

Paris

balayiparis 1024x683 - Balayı Tatili İçin 5 Öneri

Bildiğiniz gibi Fransa’da bulunan Paris kenti, dünyanın en çok turist alan destinasyonudur. Romantizmle özdeşleşmiş Paris bu özelliğiyle balayı tatili için en uygun yerlerden biri. Uzun uçak yolculuklarını sevmiyorsanız Paris sizin için doğru yer. Ancak Schengen vizesi almanız gerekiyor.

Venedik

balayivenedik 1024x685 - Balayı Tatili İçin 5 Öneri

Balayı denince akla Paris ile birlikte Venedik gelir. Romantik gondolları, zengin mutfağı, eşsiz mimarisi ve Akdeniz ülkesi sıcaklığı kendinizi Venedik’te bulmanız için yeterlidir. Ancak yaz dönemi çok kalabalık ve pahalı olduğunu da belirtelim. Venedik’e bayalı tatili için gittiğinizde ayrılmanız oldukça zor olacak.

Bora Bora

balayiborabora - Balayı Tatili İçin 5 Öneri

Pasifik Okyanusu’nda bulunan Bora Bora, adını, Tahiti dilinde ilk doüum anlamına gelen Pora Pora’dan alır. Yeni bir aile kuruşunuzu kutlamak için çıktığınız balayı için ne kadar da anlamlı, öyle değil mi? Masmavi suların üzerine kurulu bungalovlarda manzarayı seyredip, dünyada siyah inci çıkarılan tek yer olan bu yerden eşinize güzel bir hediye almaz mıydınız?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz