Ankara’da Hafta Sonu Gidilecek Yerler

0
293

Ankara’da Hafta Sonu Gidilecek Yerler

Ankara memur şehri olarak bilinir dolayısıyla sıkıcı gece hayatı olmayan basit bir şehir olarak anılır. Ancak bu önerme tamamen yanlıştır, Ankara’da yaşam tıpkı İstanbul kadar eğlencelidir hatta kısa zaman içerisinde Ankara’ya bağlanılabilir ve bu şehirden ayrılmak istenmeyebilir. İsterseniz Ankara’da hafta sonu nereye gidilir ne yenilir bir bakalım.

Anıtkabir - Ankara'da Hafta Sonu Gidilecek YerlerAnıtkabir

Ankara’ya gelerek Atamızı ziyaret etmemek olmaz, eğer fırsatınız varsa mutlaka ziyaret edin.

altinpark - Ankara'da Hafta Sonu Gidilecek YerlerAltınpark

Ankara’nın tam göbeğinde oldukça fazla park var onlardan bir taneside Altınpark. Ulaşım konusunda oldukça rahat bir bölgede yer alıyor. Aydınlıkevler otobüsleri, Pursaklar dolmuşları ve havalimanı güzergahında yer alan diğer tüm toplu taşıma araçları Altınpark’ın çevresinden geçiyor. Altınpark’ta paten yapabilir ya da oldukça geniş göllerinde yunusa binebilirsiniz.

Gölbaşı - Ankara'da Hafta Sonu Gidilecek Yerler
Gölbaşı

Sadece araba ile deği otobüslede ulaşım kolaydır. Biraz uzaktır ancak ailenizle eğlenceli bir zaman geçirmek istiyorsanız oldukça güzel ve rahat bir mekan.

KuğuluPark - Ankara'da Hafta Sonu Gidilecek YerlerKuğulu Park

Ankara’nın en bilindik ve en ünlü parklarından bir tanesi de Kuğulu Park, buranın aslında çokta bir özelliği yok. Küçük bir göl üzerinde Kuğular yüzüyor, teması bu şekilde ancak kısa zamanlı olarak ziyaret edilebilir buradan yürüme olarak Tunalı Hilmi Caddesine oradan da Kızılay’a kadar gidilebilir.

Ankara Kızılay - Ankara'da Hafta Sonu Gidilecek YerlerKızılay

Taksim’in nasıl İstiklal caddesi varsa Kızılay’ın da Yüksel caddesi vardır ancak onun kadar uzun değildir. Cafe ağırlıklıdır, barlar genellikle bu caddenin yan sokaklarına dağılmıştır.

7. Cadde

Gençliğin toplandığı yerlerden bir tanesidir, Bahçeli’de yer alır. Cadde üzerinde cafeler yer alır ve gecenin ilerleyen saatlerine kadar açıktırlar.

Ulus

Ulus Ankara’nın tarihi dokularının hala hayat bulduğu uğrak yerlerden bir tanesidir. İlk ve ikinci meclis Ulus’da yer alır. PTT ve Ziraat Bank gibi birçok firmanın genel merkezi buradadır. Balık-Ekmek ve Köfte-Ekmek ikililerinin en güzel yapıldığı yerlerdendir. Yine tren garı ve 19 Mayıs stadyumu burada yer alır.

dikmen vadisi - Ankara'da Hafta Sonu Gidilecek YerlerDikmen Vadisi

Dikmen vadisi hafta sonu eğlencesi için hem gençler hem de büyükler için oldukça güzel bir yerdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz