Youtuber Olmak Neden Önemli?

0
322

Youtube üzerinden video izleyen insanlar, neredeyse birbiriyle aynı tarzda konuşan pek çok kişinin videosuna denk gelmişlerdir. Aslında bundan bir gariplik yok. Bu şekilde konuşmak bir Youtuber olmanın en önemli kuralı. Bu sayede insanların daha çok ilgisini çekip, videonuzu sonuna kadar izlemelerini sağlayabiliyorsunuz.

youtuber1 1024x576 - Youtuber Olmak Neden Önemli?

Bu tarz ağzını yayarak konuşma, Youtuber olmanın olmazsa olmaz kuralı. Peki, insanlar neden bunu istiyorlar? Bunun cazibesi ne? Elbette ki bunun cazibesi, pek çok kişi tarafından tanınacak olmak. Ancak o kadar da kolay değil. Youtube, sizin kendi yayınınızı yaptığınız bir televizyon kanalı halini aldı. Bu kanala izleyici toplamak içinse farklı şeyler yapmanız gerek.

Youtuberların videolarında kullandıkları içerikler çok çeşitli. Kimisi bir konu hakkında bilgi verirken, kimisi paranormal hikayeler anlatıyor. Hatta bilgisayar oyunu oynarken bunu canlı olarak yayınlayan Youtuberlar dahi var. Her ne kadar adı Youtuber olarak geçse de Twitch de kendinize bir kanal oluşturduğunuz ve bu kanalda videolar yayınladığınız bir site. Ancak Twitch’İ Youtube’dan ayıran bazı özellikler var. Bunlardan bir tanesi de, sizin yayınlarınızı izleyen kişilerin anında size bağış yapabilmeleri.

youtuber2 - Youtuber Olmak Neden Önemli?

Youtuber ve Para Kazanmak

İşte Youtube yayıncısı olmanın bir başka cazip tarafı da bu. Yani çektiğiniz videolardan ve yaptığınız canlı yayınlardan para kazanabiliyorsunuz. Ne kadar çok videonuz olursa kazanacağınız para da o kadar fazla oluyor. Youtube, Twitch gibi bağış olarak para kazanmaya izin vermiyor ancak izlenme oranlarınız yüksek olursa Youtube videolarınızda göstereceğiniz reklamlarda da gayet yüksek paralar kazanmak mümkün.

Youtuber olmak için gerekli olan minimum gereksinimler kameralı bir bilgisayar ve internet bağlantısı. Ancak her işte olduğu gibi bunda da bir üst sınır yok. Son model dijital kameralarla ya da 6 Bin liralık mikrofonlarla bu işi yapan pek çok Youtuber var.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz