Youtube Videolarını İndirmek

0
275

Youtube Videolarını İndirmek Günümüzde herkesin bir internet bağlantısı olmasına karşın bazı durumlarda Yotube videolarını indirmek gerekli olabiliyor. Bu tamamen sizin bu videoları ne amaçla kullanacağınıza bağlı. Belki videonun bir parçasını kendi hazırladığınız bir videoda kullanacak ya da internet bağlantınızın olamayacağı yerlerde bu indirdiğiniz videoları izlemek isteyeceksiniz.

Youtube Videolarını Nasıl İndirebilirim?

basliksiz 1 1456496920 - Youtube Videolarını İndirmek
Youtube Videolarını İndirmek

Youtube Videolarını İndirmek İçin Uygulama Var Mı ?

Youtube’dan video indirmek için karşımızda iki seçenek bulunuyor. Bir tanesi yasal diğer ise yasal olmayan. Youtube Red Uygulaması sayesinde yasal olarak Youtube üzerinden video indirebiliyorsunuz. Ancak Youtube Red’in aylık olarak 10 dolarlık bir üyelik ücreti bulunmakta. Bu üyelik ile birlikte Youtube videolarını yüksek kalitede indirme şansını yakalıyorsunuz. Bu uygulama şu an için sadece IOS ve Android işletim sistemini kullanan cihazlarda kullanılabiliyor. Mac işletim sistemli cihazlar bu uygulamayı kullanamıyorlar.

Youtube Red üzerinden indirdiğiniz videoları sadece 30 gün boyunca kullanabiliyorsunuz. 30 gün sonunda videolarınız siliniyor. Bununla birlikte eğer Youtube Red üyeliğinden çıkarsanız yine aynı şekilde indirdiğiniz videolar silinmekte.

Youtube üzerinden yasal olmayan yöntemlerle video indirmek de mümkün. Bunun için çeşitli yazılımlar ve tarayıcı üzerinden video indirilmesine olanak sağlayan pek çok web sayfası mevcut. Ancak bu web sayfalarının büyük bir bölümü ya Youtube’dan HD kalitesinde video indirmek için paralı üyelik talep etmekte ya da tamamen insanları kandırmaya yönelik açılmış ve bolca reklam içeren içi boş siteler. Bu noktada bu siteleri kullanırken oldukça dikkatli olmak gerekiyor. Hatta aralarında bilgisayarınıza çeşitli trojan gönderen siteler bile mevcut.

Youtube’dan video indirmek için kullanılabilecek en güvenli sitelerin başında Keepvid.com gelmekte. KeepVid Youtube üzerinden video indirme olayında öncü olan sitelerin başında geliyor. Ancak yine en fazla 720p çözünürlükte video indirebiliyorsunuz. Bu çözünürlük sizin için yeterli bir çözünürlük ise zaten sorun yok demektir. 720p üzerindeki videolar içinde yine KeepVid sizden Pro üye olmanızı istiyor. Site üzerinden MP+, 3GP, WEBM, MP3, M4A gibi çok çeşitli formatlarda indirme gerçekleştirebiliyorsunuz. Youtube üzerinden müzik dinleyenler, favori kliplerini MP3 formatında indirebilirler. Ancak şunu bir kez daha hatırlatmak gerekir ki, tarayıcı üzerinden Youtube videoları indirmek yasal olmayan bir yöntem.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz