Youtube İçin Kaliteli Videolar Çekmek

0
342

Youtube üzerinde bir kanal açıp bu kanalda insanlara çektiğiniz videoları sunmak son dönemlerin en revaçta olan işlerinden bir tanesi. Kimileri bunu para kazanmak için yaparken kimileri de gerçekten insanlara bilgi vermek amacıyla yapmaktalar. Ancak nasıl olursa olsun video çekmenin temelinde Youtube için kaliteli videolar çekmek geliyor.

ytvideo02 1024x683 - Youtube İçin Kaliteli Videolar Çekmek

Bir Youtube kanalınız varsa ve düzenli olarak video çekmeye başlayacaksanız sizi diğer insanlardan ayıran belirli özelliklerinizin olması gerekiyor. Bir başka değişle özgün bir şeyler ortaya çıkarmak durumundasınız. Bu özgünlük videolarda işlenen konular olduğu kadar videoların insanların izleyebilecekleri görüntü kalitesini de yansıtması gerekiyor. Cep telefonuyla bu işi yapmak istiyorsanız elinizde en gelişmiş cep telefonu olsa dahi sizi orta seviye bir video kameranın görüntü ve ses kalitesine yakınlaştıramayacaktır. Çünkü telefon asıl amacı video çekmek olan bir cihaz değil.

ytvideo01 1024x576 - Youtube İçin Kaliteli Videolar Çekmek

Youtube için kaliteli videolar çekmek için her şeyden önce kendinize orta seviye çekim yapabilen bir kamera ve bir mikrofon almanız gerekiyor. Masa mikrofonu ya da yaka mikrofonu tercih edebilirsiniz. Buradaki amaç kapalı mekanlarda çekilecek videolarda oda akustiğinin mümkün olduğunda az şekilde videoya yansıması.

İyi Konu Kadar İyi Ekipman Kaliteli Video Demektir

Ekipmanınız ne kadar iyi olursa ve kaliteyi izleyicilere ne kadar fazla aktarabilirseniz ulaştığınız kişinin kanalınıza abone olmasını, abone olmasa bile aklına geldiği zaman tekrar arama kısmını kullanarak size ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Günümüzde Youtuberların yaptıkları yayınlar profesyonel çekim stüdyolarından yapılan kayıtları aratmayacak nitelikte. Bu durum, video çekme işine yeni başlayacaklar için çıtanın aslında oldukça yüksek olduğunun da bir göstergesi. Burada kendilerine yer bulmak isteyenler biraz masraf yapmayı da göze almalılar.

ytvideo03 - Youtube İçin Kaliteli Videolar Çekmek

Youtube için kaliteli video çekmek konusunda çekimin yapılacağı mekânın da iyi şekilde ışıklandırılmış olması ve mümkünse izleyicinin göz zevkini bozacak nesnelerin kadraja girmemesine dikkat edilmesi gerekiyor. Televizyondaki talk show programlarında masalarının üzerlerinin boş olduğunu sadece bir bardak durduğunu hatırlayın. Online ikinci el alışveriş mağazalarında video çekimlerinde kullanılan malzemeleri uygun fiyata bulmak mümkün. Buradan bulunacak bir stüdyo ışığı ortamın yeterince aydınlanıp video çekme işlemi için uygun hale gelmesine yardımcı olacaktır.

En son olarak da çekilen videoların editleme işlemi var. Youtube için kaliteli video çekmek kadar çekilen videonun editlenmesi ve bu editleme sırasında kalitesinin bozulmamasına dikkat etmek gerekiyor. Bu editleme işlemi için Sony Vegas Studio yazılımı kullanılabilir. Bunula birlikte videolarınızda kullanacağınız efektler için de Adobe After Effects programını kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz