Dünya’nın önde gelen otomobil üretici Volkswagen’in önümüzdeki yıl piyasaya sürmeyi planladığı yeni modeli Jetta GLI ’nin kamuflajlı fotoğrafları çekildi ve internet ortamına hızlı bir şekilde sızdırıldı. 2018 yılının Ocak ayında Kuzey Amerika Otomobil fuarında ilk kez insanların karşısına çıkması planlanan Jetta, bu sayede biraz önceden görüntülenmiş oldu.

jetta03 1024x576 - Yeni Jetta GLI ’nin Casus Fotoğrafları Yayınlandı

Yeni Jetta “Tamamen Yeni” konseptiyle tanıtılmaya başladığından insanlar yeni modelin bu kadar da yenilikçi bir tasarıma sahip olacağını düşünmemişlerdir. Çünkü yeni Jetta GLI, bahsedildiği gibi tamamen sıfırdan tasarlanmış bir otomobil gibi. Yeni Jetta’da göze çarpan ilk özellik aracın boyunun biraz daha uzayacağı. Bu anlamda biraz daha Passat çizgisine yaklaştığını söyleyebiliriz. İç detay teknolojisinin büyük çoğunluğunu ise Golf modelinden alması bekleniyor. Bu bakımdan yeni Jetta’ya Golf’ün Sedan modeli gözüyle bakanlar da var.

jetta01 - Yeni Jetta GLI ’nin Casus Fotoğrafları Yayınlandı

Emisyon Skandalı İle Sarsılmıştı

Geçtiğimiz yıllarda emisyon skandalıyla gündeme gelen Volkswagen firması, 2 hafta önce yayınladığı bildiride, krizden önceki dönemlerine daha yeni döndüklerini açıklamıştı. Emisyon skandalının patlak vermesiyle oldukça ciddi bir prestij kaybına maruz kalan firmanın aynı zamanda hisse senetlerinde de ciddi düşüşler meydana gelmişti. Bununla birlikte halihazırda Volkswagen almak isteyen müşteriler de diğer Alman otomobil firmalarını seçmek durumunda kalmışlardı. Emisyon skandalının ortaya çıkmasından sonra başta şirketin CEO’su Martin Winterkorn başta olmak üzere pek çok Volkswagen üst düzey sorumlusu görevlerinden ayrılmak zorunda kalmışlardı.

jetta02 1024x658 - Yeni Jetta GLI ’nin Casus Fotoğrafları Yayınlandı

Jetta GLI üzerinde 201 beygirlik 2.0 TSI motor bulunacak. Ancak bu turbo motorun gücü 10-15 beygir oranında artabilir. Standart Jetta modelinin ise 2018 Ocak ayında tanıtılmasını takiben 2018’in ilk bahar aylarında satışa çıkması beklenmekte. Eğer standart model de size yeterli gelirse GLI modelini beklemeden 2018 ilk baharından itibaren sahip olabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here