Yapay Zeka Tabanlı Google Lens Uygulaması

0
202

Yapay Zeka Tabanlı Google Lens Uygulaması

Yapay Zeka Tabanlı Google Lens Uygulaması - Yapay Zeka Tabanlı Google Lens Uygulaması
Yapay Zeka Tabanlı Google Lens Uygulaması

Google fotoğraflar uygulamasının güncellenmesinin bir parçası olarak kullanıma açılacak bir uygulamadır. Google Lens uygulamasının en son sürümü olana 3.15 ile İOS kullanıcılarına sunuldu. Bu sürüm yakın zamanda tüm kullanıcılara iletilmesi hedef alınıyor. İOS (iPhone OS) Apple ilk olarak İphone için geliştirdiği fakat sonraları iPod Touch ve iPad de kullanılan mobil işletim sistemidir.

Yapay Zeka Tabanlı Google Lens Uygulaması Fotoğraftan Çeşitli Bilgiler Alabilecek Mi?

Fotoğraflardaki ve canlı çekimlerdeki nesneleri tanıyor. Çiçek türlerini ayırt edebiliyor, restoranları tanımlayıp mekanlar hakkında bilgi veriyor, takvimlerde etkinlik oluşturabiliyor. Ayrıca Google Lens uygulaması giderek gelişiyor ve içine daha kapsamlı özellikler eklemeye devam ediyor. Bir akıllı telefonun kamerasını tarihi bir yapıya tuttuğunuz anda o yapıyla ilgili bilgiler veriyor. Herhangi bir çiçeğin hangi tür çiçek olduğunu hemen sizlere paylaşıyor. Aynı zamanda bir fotoğraf içerisinde görünen metinden kopyalama işlemi yapabileceksiniz. Web sitelerine gitmek Google Lens sayesinde yapılabilecek. Yol tarifi alınabilecek, takvime etkinlik eklenebilecek ve telefon numaralarını aramak içinde kullanılabilecektir. Google, Beta Programına kayıtlı Samsung Galaxy S8, S8+ ve S9 sahipleri için kullanıma açıldı.

iOS’de Google Lens Uygulaması Nasıl kullanılır?

iPad ya da iPhone ‘de Google Lens uygulamasını kullanırken ilk olarak Google Fotoğraflar uygulamasını açmanız gerekiyor. Hangi fotoğraf üzerinden araştırma yapmak istiyorsanız o fotoğrafı seçiyorsunuz. Düzenleme butonunun yanında konumlanan Google lens uygulama ikonuna basıyorsunuz. Google Lens yapay zeka ve bilgisayar teknolojileri sayesinde fotoğraf analizi ederek bilgileri paylaşıyor. Yapay zeka insan eli ile yapılan makinelere ve robotlara yüklenen doğa biçimde gelişmeyen sayısal bir akıl örneğidir.

Google Lens uygulaması ile daha rahat merak edindiğimiz bilgilere ulaşabileceğiz. Teknolojinin giderek artması hayatımızı kolay ve hızlı hale getiriyor. Küçük çocuklara dahi güzel bir eğitim amaçlı kullanılabilecek bir uygulamadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz