Üstünde Kamera Bulunan Akıllı Ampul

0
209

Üstünde Kamera Bulunan Akıllı Ampul

stünde Kamera Bulunan Akıllı Ampul - Üstünde Kamera Bulunan Akıllı Ampul
Üstünde Kamera Bulunan Akıllı Ampul

Akıllı Ampul Nedir Ve Ne İşe Yarar?

Üstünde kamera bulunan ve hafızasına göre 24 saat çekim yapan bu cihazlar, evlerde, ofislerde ve istenilen yerde kullanılabilen bir ampuldür. Şirketlerde kullanılan donanımlı güvenlik kameraların sistemini evlerde uygulamak oldukça maliyetli ve estetik dışı olduğundan evlerde bu cihazlar daha çok tercih edilebilmektedir.

Akıllı Ampul Nasıl Kullanılır?

Evlerde kullanılan normal ampuller gibi, duy girişi sayesinde istenilen yere takılabilmektedir. Kamerası alt kısmında yer aldığı için istenilen yere konumlandırılabilmekte ve çekim yapabilmektedir. Kameranın sağa, sola, yukarı ve aşağı hareket etmesine, ampulün konumu engel olmamaktadır.

Cihazı çalıştırmak için başlangıçta hafıza kartı ampule yerleştirilir. Daha sonra akıllı ampul duya takılır. Üzerinde S yazan yeşil renkli butona bir kez basılır ve akıllı ampul çalışmaya başlar. Öncelikle mavi ve kırmızı ışıklar yanacaktır. Bunun anlamı ampulün stand-by konumunda olduğunu göstermektedir. Akıllı ampulün üzerinde hafıza kartı olmasa bile bu ışıklar yanacaktır. Kırmızı ışığın sönmesi ve mavi ışığın yanması birkaç dakikayı bulmaktadır. Kamera kaydının başladığını göstergesi; mavi ışığın yanmasıdır. Kaydetmeye başladıktan sonra yanan mavi ışığı gizlemek için ayarlar kısmından pasif hale getirilebilmektedir. Kaydı durdurmak ve kamerayı kapatmak için S düğmesine bir defa basılmaktadır.

Akıllı Ampullerin Özellikleri

Çözünürlüğü 1080p Full HD olan bu kameralar gece görüşüne sahiptirler ve karanlık ortamlarda 5-10 metreye kadar net görüş sağlayabilmektedir. Enerjisini yanan ampulden sağlamaktadırlar, takılı kaldığı süre boyunca 7/24 saat çekim yapabilmektedir. Kayıt kapasitesine bağlı olarak 8 güne kadar kaydedebilmektedir fakat hafıza dolumu gerçekleştiğinde ilk kayıtları silip üzerine kayıt yapmaya devam etmektedir. Kayıtları görüntülemek için ampul üzerindeki SD kart çıkartılıp USB kart okuyucu sayesinde bilgisayarlara takılarak görüntülenebilmektedir.

Ampulün üzerinde tek bir buton olup, açma, kapama ve kayıt için kullanılmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz