Telefon Yer Tespiti Nasıl Yapılır?

0
247

Telefon Yer Tespiti Nasıl Yapılır? Telefon sektörünün gelişmesi ve gelişen bu sektörle birlikte bir çok farklı cihazların çıkması, akıllı denen telefonların kullanıma sunulması sayesinde yer tespiti yapmak artık günümüz teknolojisinde sıradan bir durum haline geldi. Eğer akıllı bir telefon sahibi iseniz telefonunun ile yer tespiti yapabilirsiniz. Gerek kendi bulunduğunuz yeri gerek sen bir başkasının yerini kendi telefonunuz ile öğrene bilirsiniz.

Telefon Yer Tespiti Nasıl Yapılır?

Telefon Yer Tespiti Nasıl Yapılır - Telefon Yer Tespiti Nasıl Yapılır?

GPS Yer Tespiti

Bütün akıllı telefonlarda bulunan GPS özelliği sayesinde, bulunmuş olduğunuz yerin neresi olduğunu tespit edebilir, detaylı bir çevresel bilgiye sahip olabilirsiniz.

Yer tespiti için birçok program ve araç bulunmakla birlikte, en basitinden Play Store’den indire bilecek olduğunuz Google Haritalar programı ile hem bulunmuş olduğunuz yerin neresi olduğunu hem de harita üzerinden bulunmuş olduğunuz yerin çevresel bilgisine sahip olabilirsiniz. Program ücretsiz olarak sunulan bir hizmettir.

Casus Yazılımlar

Birçok program casus yazılım olarak kullanılır ve bu programlar sayesinde takip etmek istediğiniz kişileri kendi telefonunuzdan nerede olduklarını görüp anlaya bilirsiniz. Bu programlar tanıdığınız kişilerin telefonlarına yüklenerek bilgi dâhilin de kullanıla bilecekken, kişinin bilgisi dışın da da kullanıla bilir. Eğer kişinin bilgisi dışında kullanılıyorsa aynı zaman da suç teşkil eder.

GPS size bulunduğunuz yer hakkın da nokta tespiti yapabilecekken tek başına bir başkasını takip etmenizi sağlayamaz. Bununla birlikte çeşitli casus yazılımlara ihtiyacınız vardır.

Bir kişiyi bilgisayarınızdan telefonu aracılığı ile takip edebilmek için takip edecek olduğunuz kişinin telefon numarasını bilmeniz yeterlidir. Bilgisayarınıza indireceğiniz basit bir program ile numarasını bilmiş olduğunuz kişiyi program üzerinden takip edebilirsiniz.

Her takip programının kendine has özellikleri olabilir. Takibi yapılacak olan telefon takip programları tarafından destekleniyorsa yapıla bilir. Telefon takip sistemleri her ne kadar yaygın ve kolaymış gibi görünse de kişisel kullanımlar için hizmete sunulan her takip programının çok da sağlıklı oldukları söylenemez.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz