Tamamen Yerli Malı Monster Bilgisayar

0
389

Son birkaç yıldır internet ortamında insanların en çok tartıştığı konulardan bir tanesi bilgisayar alırken hangi marka bir bilgisayar alınması gerektiği. Bu noktada belirtilen en önemli kriter ise genellikle bu bilgisayarların son çıkan oyunları çalıştırabilmesi. Monster bilgisayar en iyi yerli üretim bilgisayarlar arasında gösteriliyor.

monster01 - Tamamen Yerli Malı Monster Bilgisayar

Monster markası aslında bir butik notebook üreticisi. Dünya üzerindeki hemen hemen tüm bilindik notebook markaları gibi Monster markası da bilgisayarlarında kullandığı bileşenleri uzak doğudan ithal ediyor. Bu duruma hemen burun kıvırmamak gerek. Çünkü Apple’ın ünlü tablet, telefon, bilgisayarları bile, parçalarının ithal edilmesi bir yana dursun direkt olarak Çin’de üretilmekte. O yüzden bu konuda takıntısı olanların bu takıntılarını bir kenarı bırakmalarında yarar var.

Monster bilgisayar, kendi internet sitesi üzerinden sizlere çeşitli hazır bilgisayar modelleri sunmakta. Bununla birlikte bu modelleri yakından görüp kullanmak isteyenlerde, firmanın İstanbul Kadıköy’de bulunan mağazasını ziyaret edebilirler. Bu mağazada aklınıza takılan soruların cevaplarını bulabiliyorsunuz. Buraya gittiğinizde kendinizi modellerle sınırlamanıza gerek yok. Monster bilgisayar markası butik bir marka olduğu için satın alacağınız bilgisayarlar üzerinde istediğiniz ekleme ve çıkarmaları yapabiliyorsunuz. Örneğin istediğiniz modeldeki RAM adedi size düşük geldiyse fazlada RAM eklettirmeniz mümkün. Ya da notebookun kasasının rengini beğenmediniz, kendinize ait bir kasa seçip istediğiniz modeli o kasa ile satın alabiliyorsunuz.

monster02 - Tamamen Yerli Malı Monster Bilgisayar

Monster Bilgisayar Alınır mı?

Monster bilgisayar almanın en önemli üç sebebi var. Bunlardan bir tanesi MSI ya da ASUS gibi markaların notebooklarının birebir özelliklerini taşıyan bir Monster, size neredeyse yüzde 20 oranında daha ucuza mal oluyor. İkinci önemli nokta ise bir Monster bilgisayar satın aldıktan sonra her ne sebeple olursa olsun bilgisayarınızın içini açsanız dahi garanti kapsamı dışına çıkmıyor. Bilgisayarınızı satın aldıktan sonra bir parçasını değiştirmek istediniz. Bu parçayı değiştirseniz bile garanti bozulmuyor. Son önemli nokta ise bilgisayarınız arızalandığında hemen mağazalarının alt katında bulunan teknik serviste bu sorun gideriliyor. MSI ya da ASUS gibi yabancı markaların ülkemizde servisleri bulunmadığı için bozulan cihazlar yurt dışına gönderiliyor. Bu da ciddi bir zaman kaybı demek.

Bütün bunlardan sonra bir yerli marka olarak Monster bilgisayar kullanmak hem hesaplı hem de keyifli olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz