Tablet Almak mı Yoksa Notebook Almak mı

0
259

Teknoloji bir çılgınlık haline geldi. Artık insanlar teknolojiyi yakından takip etmek için birbirleriyle yarışır duruma geldiler. Black Friday yani Kara Cuma indirimlerinde satın alınan en büyük kalemin yine elektronik olduğu ortaya çıktı. Bu kalem için de ise Tablet, cep telefonu ve bilgisayarlar yine en çok satılan ürünler. Ancak insanların pek çoğu tablet almak mı yoksa notebook almak mı konusunda ikileme düşmüş durumdalar.

laptoptablet - Tablet Almak mı Yoksa Notebook Almak mı

Tablet almak mı yoksa notebook almak mı konusunda karar verirken çeşitli kriterleri değerlendirmek gerekiyor. Her ne kadar ikisi de bilgisayar olarak görünse de her ikisinin de çeşitli iyi ve kötü tarafları var. En başta, tablet alırken tableti bir bilgisayar gibi pratik bir şekilde kullanamayacağınızı bilmeniz gerekiyor. Eğer ofis programları kullanıyorsanız tablet sizin için pratik bir çözüm olmayacaktır. Bununla birlikte en son çıkan iPad Pro tabletlere klavye monte edilebilmekte ve bu sayede bilgisayara yakın bir deneyim sunmakta. Ancak bir mouse olmayınca bu biraz sorun yaratabiliyor. Özellikle incelik isteyen yazılımları tablet üzerinde kullanmak bir hayli zor. Bununla birlikte tabletin en büyük avantajı hafif olması ve yanınızda taşırken taşıdığınızın bile farkında olmamanız.

Notebook Daha Özgür Bir Kullanım Sunuyor

Notebook ise tam bir bilgisayar deneyimi sunuyor. Tabletlere göre en büyük dezavantajı elbette büyüklüğü ve ağırlığı. Eğer oyun oynamak istiyorsanız ihtiyacınız olan büyük bir notebook olacaktır. Günümüzde 17 inç boyutunda bir notebook ortalama ağırlığı 3 kilogram civarında. Bu da taşıma da biraz zorluk yaratabiliyor. Ancak bir tablete göre en büyük avantajı ise dilediğiniz her türlü yazılımı zorlanmadan kullanabilmeniz. Tablet kullanımında ise bu durum biraz sınırlı. Hatta Apple gibi tabletler için geliştirilmiş çoğu uygulama para ile satılmakta. Oysaki notebooklarda kullanabileceğini programlar hem çok daha fazla hem de internet üzerinden korsan bir şekilde indirme imkânınız bulunmakta.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz