Siber Teknoloji Ne Anlama Geliyor?

Siber Teknoloji Ne Anlama Geliyor - Siber Teknoloji Ne Anlama Geliyor?

Bu terim teknolojinin gelişmesiyle birlikte son yıllarda oldukça trend bir hale gelmiştir. Bilgisayar ve bilgisayar bilimleri alanındaki ilerlemelerle geleceğe yönelik olanakları sınırsızdır. Teknoloji kelimesi geniştir ve teknoloji, biyolojiye dayalı projelerde, donanımda gelişme, destek verildiği Bio-Teknoloji gibi çeşitli yapılarda kullanılabilir.

Siber Teknoloji Ne Anlama Gelir?

Siber teknoloji, internet veya siber alanı içeren bir bilgisayar teknolojisidir. Bilgisayarlar, cep telefonları ve video oyun konsolları bazı siber teknolojilere örnektir. Fiziki veya zihinsel yeteneklerini geliştirmek veya başka şekillerde arttırmak için cerrahi olarak insandaki formlara yerleştirilebilen suni cihazların veya makinelerin geliştirilmesiyle uğraşan bir teknoloji alanı olarak da tanımlanır.

Daha ayrıntılı olarak tanımlanırsa siber teknolojiler, iletişim ve sunucular, güvenlik mekanizmaları ve çeşitli ihtiyaç ve süreçler için ağ sınıflandırmaları gibi donanım ve yazılımlar için zorunlu olarak web / ağ teknolojileridir.

Bilgisayar teknolojisi birçok Bilgisayar Sistemini (Giriş-İşlem-Çıktısı) paradigmasının kullanıldığı birçok teknolojiyi kapsamaktadır. Bir akıllı telefon, bir dizüstü bilgisayar, Bir otomatik Araç Fabrikası, bir nano cihaz, bir Apple TV, bir dijital kan test cihazı, hatta Uzay mekiği ve diğer birçok sistem.

Dolayısıyla, bilgisayar teknolojisi tüm elektronik kontrol cihazlarıyla gevşek şekilde kullanılır ve Cyber ​​teknolojileri, bir alt bölüm, çoğunlukla ağ merkezli Web’i destekleyen yazılım / Linux, Yönlendirici, Terminal, Güvenlik Duvarı gibi donanımı belirtebilir.

Siber Güvenliğin Siber Teknoloji İçindeki Önemi

Siber güvenlik ve esnekliği güçlendirmek önemli bir ülke güvenlik misyonu haline geldi.

Siber suçla mücadele, devlet ağlarını ve kritik altyapıyı koruma, siber güvenlik uzmanlarının her gün yaptıkları önemli işlerdir.

İnternet bugün hayatımızda böylesine büyük bir rol oynadığından, siber teknolojinin her zamankinden daha fazla olduğunun altını çizmek daha kolay. Bugün araba kullandığınız otomobil bile siber teknolojinin bir parçasıdır, çünkü internete erişimi vardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here