Samsung’dan Yeni Katlanabilir Akıllı Telefon

0
184

Samsung’dan Yeni Katlanabilir Akıllı Telefon

Samsungdan Yeni Katlanabilir Akıllı Telefon - Samsung'dan Yeni Katlanabilir Akıllı Telefon
Samsung’dan Yeni Katlanabilir Akıllı Telefon

Yenilikçi ve öncü fikirleriyle telefon üreticileri yeni tasarım telefonlarını kullanıcılara sunuyor. Farklı tasarıma sahip bu telefonlar kullanıcıların dikkatini çekmeyi başarıyor. Dünyada en özgün ve yaratıcı tasarım telefonlarıyla öne çıkan markalardan biri olan Samsung da yedi yıldan beri üzerinde çalıştığı telefon modelini satışa sunmaya hazırlanıyor. Henüz satışa çıkarmasa da, Samsung bu yeni telefonun adını ve özelliklerini kullanıcılara sundu. Katlanabilir akıllı telefonlar en kısa sürede satışa sunulacak.

7 Yıldır Üzerinde Çalışılıyor

Katlanabilir telefon ürünü Samsung için yeni bir fikir olmamakla birlikte, aslında şirket 2011 yılında ürünün örneğini tanıttı ve ürünün dikkat çekici bir görünümü yoktu, daha çok kısa, kalın bir görünümü vardı. Buna karşın ürün o zamanlar çalışmaya başladı. Katlanma hareketinin gerçekleştiği yerdeki merkezde sadece yüzde 6 parlaklığın azaltılmasıyla 100 bin katlama sağladı. Bu ürün aslında önceden ticari bir ürün değildi, fakat sonradan o yıl Samsung tamamen bükülebilir ve saydam bir mobil cihaz fikrini sunduğu bir video yayınladı. Bu fikir gösteriyordu ki, bu cihaz telefon büyüklüğünden tablet büyüklüğüne kadar olabilirdi.

Ürünün Problemleri

Bu cihazın üzerinden yıllar geçse de, Samsung 2012’ye kadar ilk esnek ve katlanabilir telefon üretme konusunda yoğun çalışmalar yürüttü. Buna karşın, sonraki yıl bir raporda ilk katlanabilir ekranın üretilmesinin dahi en az 2013 yılına kadar süreceği iddia edildi. Bu iddia Samsung’un başka bir video yayınlamasına engel olamadı. Bu videoda plastikten üretilmiş, tamamen katlanabilecek kadar ince, parlak ve esnek olan bütün ekran çeşitleri öne çıkarıldı. En son 2012 yılına gelindiğinde Samsung’un yeni ürünü ile ilgili sorunları çözebildiği görüldü. Bir diğer raporda ise ürünün esnek ve plastik ekranlarının son gelişim aşamasında olduğu ve yeni telefonların üretilebileceği iddia edildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz