Yeni Samsung Galaxy Tab S3 Özellikleri

0
233

Son yıllarda insanların tabletlere olan meraklarında bir düşüş yaşansa da teknolojiyi yakından takip etmekten vazgeçemeyen insanlar, yeni çıkan tabletlerin önemli müşterileri arasında yer almayı sürdürüyorlar. Samsung Galaxy Tab S3 bu ilgiyi arttırabilecek mi?

Samsung’un yeni çıkan modeli Samsung Galaxy Tab S3, bir tablet olmasının yanında sesli komut sistemi ve S-Pen özelliği ile çok sanatsal  resimler çizilmesine dahi olanak sağlayan bir Amoled dokunmatik ekrana sahip. 9.7 inç boyutundaki bu ekran cep telefonu ekranlarının alışılmış çözünürlüklerinden biraz daha büyük bir çözünürlük sunmakta. 2048 x 1536 çözünürlükteki bu ekran, cep telefonları ekranlarına oranla bu sebepten dolayı biraz daha fazla zorlanmakta. Bu ayrıntı, her zaman olmasa da arada gözünüze takılabilir.

Samsung Galaxy Tab S3 Snapdragon 820 model bir işlemciye sahip. Üzerinde bulunan 4 GB Ram sayesinde gerçekten hızlı bir Android  performansı veriyor. Ancak bu 4 GB Ram’in bir kısımı grafik işlemci tarafından kullanılmakta.

Tablet’in alt kısmında harici klavye bağlanmasına imkan veren bir giriş bulunmakta. Ancak, Samsung’un şu anda bu cihaz için Türkiye’de ne çeşit bir klavye piyasaya süreceği ya da sürüp sürmeyeceği bilinmiyor. Bununla birlikte, her tablette yapıldığı gibi bazı firmalar Samsung Galaxy Tab S3 için de uygun klavye üreteceklerdir. Bunun ışında hem bluetooth hem de USB bağlantısı üzerinden de Samsung Galaxy Tab S3’e klavye ya da mouse bağlamak mümkün. Cihazın üzerinde 4 adet, ikisi altta ikisi de üstte konumlandırılmış şekilde hopörlör mevcut. Cihaza dört adet hopörlör konulmasının temelinde ise film izlediğiniz zamanlarda cihazı yan olarak çevirdiğinizde hopörlörlerin iki tanesinin sağ, iki tanesinin de sol tarafa denk geliyor. Bu sayede filmi stereo bir şekilde izlemenize olanak sağlaması yatıyor.

galaxytab2 - Yeni Samsung Galaxy Tab S3 Özellikleri

Samsung Galaxy Tab S3’ün Kamerası

Samsung Galaxy Tab S3 kamerası 13 megapiksel ve kaliteli fotoğrafların yanında 4K Ultra HD olarak video çekilmesine olanak sağlıyor. Kamera, Galaxy A serilerinde olduğu gibi F/1.9 oranında bir diyafram açıklığına sahip. Ön tarafta bulunan kamera da 5 megapiksellik bir çözünürlük sunmakta.

S-Pen özelliği sayesinde çok ince ayrıntılara sahip resimler çizmek mümkün. Bununla birlikte kalemi cihaz üzerinde yapacağınız hemen hemen tüm işlemleri için de kullanmanız mümkün. Kalemi ekrana basılı olarak tuttuğunuzda istediğiniz şekilde özelleştirebildiğiniz bir menü açılmakta. Bu menü üzerindeki komutları seçerek yapacağınız işlemleri kolay bir hale getirebilirsiniz. Kalemle yazı yazmayı seven insanlar için de Samsung Galaxy Tab S3 son derece uygun bir tablet.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz