Paypal Hizmetini Türkiye Üzerinden Kullanmak

0
619

Paypal Hizmetini Türkiye Üzerinden Kullanmak

Online Casino Payments paypal - Paypal Hizmetini Türkiye Üzerinden Kullanmak

Geçtiğimiz yıldan itibaren Paypal’ın Türkiye’deki tüm faaliyetleri durdurulmuştu. Bu yüzden binlerce insan mağdur durumda kaldı ve Paypal’ın yerini tutabilecek çeşitli arayışlara girişildi. Paypal benzeri birkaç yerli site açılsa da özellikle yurt dışı ile olan alışverişlerde sorunlar yaşanmaya devam ediyor.

Türkiye’den Paypal hizmetini kullanmak için birkaç seçenek mevcut. Bu seçenekler ile Paypal’ı internet alışverişlerinizde kullanabiliyorsunuz. Öncelikle Paypal’ın Amerika web sayfasına girerek kendinize yeni bir Paypal hesabı açıyorsunuz. Bu hesabı açarken bir VPN kullanıp, konumunuzu Amerika olarak seçerseniz bir problemle karşılaşma ihtimaliniz azalır. Paypal’a üye olurken sizden Amerika’da ikamet ettiğiniz varsayılarak doğru bir adres yazmanız istenir. Bu adresi internet üzerinden Amerika’da bulunan herhangi bir doğru adresi bulup yazabilirsiniz. Sizin olması önemli değil. Yeter ki geçerli bir adres olsun. Aynı şekilde telefon numarası da geçerli bir numara olmalı. Örneği Amerika’da hizmet veren bir lokanta web sitesinden bu bilgileri kolaylıkla alabilirsiniz. Ancak Paypal üzerinden alışveriş yapacaklar, alışveriş yaptıkları kişilere mutlaka Türkiye adreslerini bildirmeleri ve satın alınan malzemenin shipping adresi olarak Türkiye’deki adrese gönderilmesi gerektiğini özellikle belirtmeleri gerekmekte. Yoksa aldığınız mal Paypal’a kayıt olurken belirttiğiniz lokanta adresine gidebilir. Bu en önemli noktalardan bir tanesi.

Bir sonraki aşama ise kendinizi ait bir kredi kartı tanıtmanız. Ancak Paypal üzerinden Türkiye bankalarına ait bir kredi kartı kullanamıyorsunuz. Sebebi ise malum yasak. Bu noktada yapılacak işlem ise www.entropay.com adresine giderek üye olmak. Bu siteye üye olduğunuzda size sanal bir banka kartı yaratılıyor. Aynı gerçek bir bankaya ait olan bir banka kartı gibi. Üyelik işleminde sizden hesabınıza 5 dolar yatırmanız isteniyor. Peki, bunu nasıl yapacaksınız? Çok basit. Mevcut kredi kartınızı Entropay üzerindeki sanal banka kartınıza bağlıyorsunuz ve 5 dolar aktarım yapıyorsunuz.

Bir sonraki aşama ise yeni açmış olduğunuz Paypal hesabına Entropay banka kartını tanımlamak. Bu sayede Paypal hesabına Entropay ile para aktarımı yapıyor, Paypal hesabına gelen paraları Entropay hesabına oradan da kredi kartınıza alabiliyorsunuz. Oldukça kullanışlı ve işe yarayan bir yöntem. Ayrıca Paypal’a üye olurken kullandığınız VPN’i de sonraki girişlerde kullanmanıza gerek kalmıyor. Nihayetinde Amerika üzerinden açılmış Paypal hesabını dünyanın her yerinden kullanmak konusunda özgürsünüz.

Unutulmaması gereken bir nokta da Entropay üzerinden Paypal’a aktardığınız ya da Entropay’den kredi kartınıza çektiğiniz her paradan Entropay’in yüzde beş komisyon alması.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz