Ana Sayfa Teknoloji Öldüren Oyun Mavi Balina Nedir?

Öldüren Oyun Mavi Balina Nedir?

0
248

Öldüren Oyun Mavi Balina Nedir?

ldüren Oyun Mavi Balina Nedir - Öldüren Oyun Mavi Balina Nedir?

Mavi Balina

Haberlerde de adından söz ettiren ve genç çocukların sonu olan bu mavi balina adlı oyuna oyun demek mümkün değildir. Oyun dediğimizde oynayan kişinin zevk ve mutluluk aldığını söylemememiz mümkünken bu oyun diye tabir edilen kurmaca da ise insanların psikolojisi üzerinden göndermeler yaparak bir zaman sonra kişiyi intihara götürmektir. Mavi balina oyununu inceleyecek olursak eğer ilk zamanlar Rusya’da ortaya çıkarak sosyal medya üzerinden hızla yayılmaya başlamıştır. Bu öldüren oyun insanın bilinçaltına mesajlar göndererek ve günlük görev programları ile insanın psikolojisini bozup intihara sürükler. Anlatılanlara göre iki yüz kişiyi öldüren mavi balina oyununu şu şekilde kaleme alabiliriz. Bu oyunda oyunculara belli başlı görevler tanınmıştır.

Mavi Balinada Görevler

Her gün bir görev veren bu oyun elli görevden oluşmaktadır. İnsanların sonu olan diğer bir adı da blue whale olan bu oyunun görevlerine biraz göz atacak olursak eğer görevler şu şekildedir. İlk görevde eline jilet ile F elli yedi yazdırarak yetkili kişiye gönderilmesini istiyor. Bu görevler ise gün gün oluşmaktadır. İkinci günün görevinde ise sabaha karşı dört yirmide uyandırarak sistemin gönderdiği korkunç videoları izlemeniz istenmektedir. Ne kadar kötü bir durum oyunlardan keyif alınır burada ise kasti olarak insanlara şiddet ve düzensizliği öneriyor. Üçüncü güne geçtiğinde ise üçüncü görevde kolumuzdaki atar damarımızı kesip sistemdeki yetkili kişiye yollamamız isteniyor işte bu saatten sonra durumlar karışmakta. Ne kadar da şiddet içerikli bir oyun. Dördüncü günün görevinde de bir kağıda mavi balina çizmeniz isteniliyor. Ve bu görevler ta ki elli güne kadar devam ediyor elli günün sonunda ise sizden intihar etmenizi istiyor. Bir insan canına nasıl kıyabilir ki?

Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Bu gibi şiddet içerikli ve kişinin kendisine zarar veren içerikli önermiyoruz. İnsan canı kadar değerli olan başka bir şey yoktur. Bu oyun hakkında birçok şikayet ve araştırma davaları açılmıştır. Ülkemizde ise bu oyunları yönetenlere ve teşvik eden kişilere ağır ceza yaptırımları uygulanmaktadır.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz