Netflix Nedir? Nasıl Kullanılır?

0
348

Netflix Nedir? Nasıl Kullanılır?

Netflix uzun zamandır var olan kendi yapımlarını yayınlayan Amerikan tabanlı bir dijital yayıncıdır. Ülkemize geçtiğimiz yıl giriş yapan Netflix henüz Türk tabanlı bir film ya da dizi yayınlanmadı. Netflix kullanımı yasaldır ancak giriş yapabilmek ve içeriklerini izleyebilmek için üye olmanız ve aylık abonelik paketlerinden bir tanesini satın almanız gerekiyor.

netflix nedir netflix nasil kullanilir - Netflix Nedir? Nasıl Kullanılır?

Netflix içeriklerinin çoğunluğu Türkçe dublajdır ve tüm içeriklerde Türkçe altyazı desteği sunulmaktadır. Yayınları ister orjinal sesiyle izleyebilir ve alt yazılı olarak görüntüleyebilirsiniz. Ya da hem Türkçe dublaj hem de Türkçe altyazılı olarakta izleyebilirsiniz.

Temel, Standart ve Özel olmak üzere 3 farklı abonelik seçeneği yer almaktadır. Temel pakete aylık 15.99 TL ödeyerek sahip olabilirsiniz. Standart Paket 27.99 TL Özel Paket ise aylık 39.99 TL olarak ücretlendirilmiştir. Paketleri birbirinden ayıran temel özellikler görüntü kalitesi ve kullanıcı sayıdır. Temel pakette görüntü kalitesi kısıtlanmıştır, HD ya da Ultra HD görüntü verilmemektedir, ayrıca paket tek bir hesap üzerinde kullanılabilir. Standart pakette ise HD görüntüyle video izlenebilir ancak Ultra HD görüntü kalitesi bu pakette de sınırlandırılmıştır. Özel pakette ise herhangi bir sınırlama yapılmamaktadır.

Temel ve Standart paketler şuan için bir ay boyunca ücretsiz olarak izlenebiliyor yapmanız gereken tek şey hemen bir abonelik oluşturmak ve kart bilgilerinizi tanımlamak sonrasında ise kullanmak istediğiniz paketi belirlemek. 1 ay kullanım olduktan sonra ise eğer devam etmek istemiyorsanız kredi kartı bilgilerinizi sistemden silebilir ve paket yenilemesi yapılmasının önüne geçebilirsiniz bu şekilde ücret ödemeden 1 ay boyunca Netflix deneyimi yaşamış olursunuz.

Netflix’i tüm cihazlar üzerinden kullanabilirsiniz, akıllı tv, akıllı telefon, bilgisayar ve tabletlerde rahatlıkla kullanmanız mümkündür. Hemen hemen tüm akıllı televizyonlarda uygulaması yüklüdür.

Kendine özgü yapay zeka modülüyle yeni içerikler keşfetmenizi ya da çocuklarınız için güvenli televizyon yayınları seçmesini sağlayabilirsiniz. Evde herkesin farklı bir Netflix profili olabilir kendinize ait bir profil oluştururken yine eşinize ve çocuklarınıza özel profilde oluşturabilirsiniz. Bu şekilde gireceğiniz yaş ve cinsiyet bilgilerine göre Netflix farklı içerikler önerecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz