Mp5 Çıkacak Mı?

Mp5 Çıkacak Mı MP5 Ne Anlama Gelmektedir - Mp5 Çıkacak Mı? MP5 Ne Anlama Gelmektedir?

Mp4 formatlı dosyaların piyasaya çıkması uzun zaman önce gerçekleşti. Mp5 formatı Mp4 formatının hemen ardından çıkmıştır ve şimdilerde internet ortamında Mp7 formatlarının çıktığı konuşulmaktadır. Örneğin Crea firmasına ait piyasada Mp4 çalar bulunmaktadır. Creaya ait bu müzik çalar, Bluetooth desteklidir ve mp4 formatındaki dosyaları oynatabilmektedir. Küçük boyutlu ve hafif olmasından dolayı bu müzik çalarlara tüketici tarafından ilgi bayağı artmıştır. Hatta bir müzik çalardan beklentinizden çok daha fazlasını sizlere sunmaktadır. Görüntü ve ses dosyalarını da oynatabilmektedir. Metin dosyasını da desteklemektedir ve metin dosyasının okunuşunu MP4 halinde dinleyebilirsiniz.

MP5 Ne Anlama Gelmektedir?

Müzik piyasasında yeni bulunmuş teknoloji diyebiliriz. Şimdilik fazla yaygınlaşmış halde değil ama yabancı ülkelerde MPEG 5 ses ve görüntü yayınlarını kullanan ülkeler mevcuttur.

MP5’İN mp4’den Farkı Nelerdir?

Mp5 mp4 formatına göre daha kalite ve daha teknolojik bir formata sahiptir. Bu formatların sürekli bir üst modellerinin çıkmasında ki amaç, daha verim sağlayan, daha da hızlandırılmış ve en önemlilerinden boyut anlamında daha fazla sıkıştırılmış halde görüntü formatlarını oluşturmaktır. Mp 4 yaygınlaştığında disk alanlarından daha az yer işgal ettiği ve yükleme zamanından daha fazla kazanç elde ettiğimizi göreceğiz. Tabi ki bu olay bütün çıkacak, yeni çıkmış formatlar açısından da geçerlidir. Doğal olarak her çıkan yeni formatlar, kendisinden önceki formatlara göre daha iyi daha verimli özelliklere sahip olarak piyasaya sürülmektedir. Günlük yaşantımızda da müzik çalarlar yerlerini hızla almaya başlıyorlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here