Mad Gaze Akıllı Gözlük İle Gerçeğe Yaklaşın

0
282

Akıllı gözlük furyasına en son eklenen gözlük Mad Gaze adını taşıyor. Google Glass ile başlayan akıllı gözlük macerası ilerleyen zamanlarda ikiye ayrılmıştı. Bunlardan bir tanesi sanal gerçeklik gözlükleri diğeri ise arttırılmış gerçeklik gözlüğü. Bu anlamda Mad Gaze arttırılmış gerçeklik gözlüğü kategorisine girmekte.

madgaze01 1024x630 - Mad Gaze Akıllı Gözlük İle Gerçeğe Yaklaşın

Çinli bir firma tarafından üretilen bu gözlük, tahmin edilebileceği üzere düşük maliyet ve maksimum verim dengesi üzerine kurulmaya çalışılmış. Bu bağlamda Mad Gaze gözlüğünün ana amacı da ucuz fiyatla iyi bir performans sergilemesi.

Gözlük, tasarım olarak sade bir tasarıma sahip değil. Bir başka değişle bu gözlüğü taktığınızda insanların ilgisini çekebilirsiniz. Çünkü boyut olarak normal gözlüklerin boyutlarından biraz büyük. Gözünüzün önünde 3 metre ileride 90 inçlik bir ekran görüyorsunuz. Mad Gaze, 1920×720 çözünürlüğüne sahip. Ekranı görme konusunda, özellikle gözleri bozuk olanlar için ince bir ekran ayarlaması mevcut. Bu sayede gözünüze en uygun görüntüyü ayarlama imkânınız olmakta.

İşlemci ve Bellek

Mad Gaze 1.5 GHz hızında çalışan çoklu çekirdekli bir işlemciye sahip. 32 GB’lık bir dahili depolamaya ve 3 GB’lık bir belleği mevcut. Gözlüğün ön tarafında 8 MP çözünürlükte bir kamera mevcut. 1080p ve 3D video oynatmaya olanak sağlayan bu gözlükle Wi-Fi, Bluetooth, GPS gibi kablosuz iletişim teknolojilerini de kullanabiliyorsunuz. Ayrıca gözlüğün üzerine bir adet ses çıkışı ve bir adet de mikrofon bulunmakta. Bununla birlikte eğer uygulama geliştirme işlerinden anlıyorsanız, kendi uygulamanızı da geliştirip kullanabilirsiniz.

madgaze02 - Mad Gaze Akıllı Gözlük İle Gerçeğe Yaklaşın

Android 6.0 işletim sistemine sahip Mad Gaze ‘in teslimatına 2018 yılının Nisan ayında başlanması ön görülüyor. Ayrıca gözlüğün geliştirilmesine Kickstarter üzerinden bağış yaparak katkıda bulunabiliyorsunuz. Katkıda bulunanlara gözlüğün yanında mini bir taşınabilir klavye de hediye edilmekte.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz