Elektrikli otomobil deyince son birkaç yıldır akıllara gelen ilk marka Tesla. Tesla elektrikli otomobil konusunda o kadar hızlı bir şekilde yol aldı ki bu durum daha önce elektrikli otomobil üretmeye kalkışan markalar tarafından da hayret verici bir şekilde izlenmekte.

tesla01 - Los Angeles Otomobil Fuarı’nda Tesla Göz Altında

Los Angeles’ta düzenlenen otomobil fuarında da birçok otomobil üreticisi yeni elektrikli otomobillerini önümüzdeki 1 ila 2 yıl içinde piyasaya sürmeyi planladıklarını açıkladılar. Ancak bu arada Tesla’nın 4. modelini de bu fuarda tanıtması, Tesla standının bir anda ilgi odağı olmasına sebep oldu. Tesla bu fuarda Model S, Model X ve Model 3’ü sergiledi. Buna karşılık kısa bir süre önce tanıttığı yeni Roadster modeli ise bu fuarda sergilemedi. Bilindiği üzere yeni Roadster modeli 100 kilometreye 1.9 saniyede çıkabiliyor.

Satışa Çıkmadan 400 Bin Sipariş Aldı

Henüz satışa çıkmadan tüm dünyada 400 bini aşkın sipariş almış olan Tesla ’nın yeni modeli Model 3, fuarda herkes tarafından büyük bir dikkatle incelendi. Model 3’ü inceleyenler arasında Mercedes AMG CEO’su Tobias Moers ve Mercedes Dünya Başkanı Britta Seeger de bulunuyordu. Bu ikili yeni otomobili dikkatlice incelerken objektiflere yakalanmaktan da kaçamadılar.

tesla02 1024x512 - Los Angeles Otomobil Fuarı’nda Tesla Göz Altında

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen Frankfurt otomobil fuarında Mercedes, Tesla’ya Concept EQA ile biraz da olsa gözdağı vermişti. Ancak Mercedes’in yaptığı tüm açıklamalara rağmen sadece elektrikli otomobil üretimi yapan firmalara karşı biraz geride olduğu da ortada. Rakibi olarak gördüğü Tesla ’ya karşı elini güçlendirmek ve doğru hamleler yapmak isteyen Mercedes 2022 yılında kadar 108 milyar dolarlık bir yatırım yaparak Çin’de EQ markası adı altında 10 farklı modelde elektrikli otomobil üretip piyasaya süreceğini duyurmuştu. Önümüzdeki yıllarda elektrikli otomobil piyasasının çok daha fazla kızışacağı şimdiden kendisini belli ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here