Kullanım Alanlarına Göre Mouse

0
315

Kullanım Alanlarına Göre Mouse

Kullanım Alanlarına Göre Mouse 1024x678 - Kullanım Alanlarına Göre Mouse· Bir bilgisayar donanımı olan fare bilgisayarda işlerimizi kolaylaştırır. Laptop tarzı bilgisayarlarda olmasa da bilgisayar kontrol edilebilir ancak bu kasa bilgisayarlarda geçerli değildir.

· PC ortamında fare imleci hareket ettirebilmemizi sağlar. Bu hareket hızı ayarlanabilir.

· Oyuncular normal fareleri kullanmazlar, özel yapım fareler kullanırlar. Bu özel farelere ingilizce karşılığı olarak “gaming mouse”denir.

· Bu fareler oyunlarda normal farelere oranla daha iyi performans verirler. Bu yüzden oyuncular bu fareleri tercih ederler.

· Bu farelerin hareketini kolaylaştırmak için genellikle oyuncular mouse pad kullanır. Mouse pad kullanmak hassasiyet ayarında değişiklik yapmamıza neden olabilir çünkü mouse pad fareyi daha iyi kaydırmamızı sağlar.

· “Gaming mouse”ların fiyatı 50-1500 arasında değişebilir. Performans değerini fiyat değişikliği etkiler. 50 TL verdiğimiz mouse ile 1500 TL verdiğimiz mouse tabii ki de aynı performansı göstermez. Yüksek performans bekleyen oyuncular kesesini biraz daha açmalıdır.

· Bu farelerin bazıları bize bilgisayar ortamında program üzerinde farenin tuşlarına görev atama olanağı sağlar. Bu özellik her farede olmaz. Çoğunlukla yüksek fiyatlı farelerde olur.

· “Mouse pad”lere tekrardan değinirsek onların fiyatları da 5-100 arası değişir. ”Mouse pad”ler farklı boyutlarda olurlar. Kendi masanıza göre bu boyutu seçmeniz gerekir. Aksi halde sıkıntı yaşayabilirsiniz.

· Ayrıca ”gaming mouse”ların programlarında bu mouse için “makro” adı verilen bir seçenek vardır. Bu seçeneği bir tuşa atarsanız bu tuşa bastığınız da bir tıklayışta birden fazla tıklayacaktır. Oyuncuların birçoğu oyunlarda rakibe daha fazla hasar vermek için bu özelliği
kullanıyorlar ancak bu özellik hile olabilir ve oynadığınız oyunda uzaklaştırma alabilirsiniz.
Bu yüzden çok para verdiğiniz oyunlarda bu özelliği kullanmanız sizin için iyi olmaz.
Bu illegal yöntem yerine jitter click adı verilen hızlı tıklama yöntemini kullanabilirsiniz. Bu yöntemi internetten araştırarak öğrenebilirsiniz.Öğrenmeniz biraz zaman alabilir. Ama pişman olmazsınız.

· Saniyede tıkladığımız değere “CPS” denir. Saniyede ne kadar tıkladığınızı öğrenmek için internette arama çubuğuna click marathon yazmanız yeterlidir. Bu yöntem sayesinde oyununuzda çok daha başarılı olacaksınız.Oyuncu farelerinin görünüşleri aşağıdaki fotoğraftaki gibidir.

Oyun Mouse - Kullanım Alanlarına Göre Mouse

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz