iPhone X Ön Siparişe Açıldı

0
299

Pek çok kullanıcı için vazgeçilmez bir telefon markası olan iPhone. Bir o kadar kullanıcı içinse hep aynı modelin farklı isimlerle satılan bir hali olarak görülmekte. Ancak gerçek olan şu ki; bugün itibariyle ön siparişe açılan iPhone X beklenmedik bir ilgi ile karşı karşıya.

Yeni iPhone X, 27 Ekim günü dünya genelinde 55 ülkede aynı anda ön siparişe açıldı. Yüksek bir taleple karşılaşan telefon, bazı uyanıklar için de fırsat kapısı oldu. iPhone X için ön sipariş veren bu uyanıklar, telefonlar daha kendi ellerine ulaşmadan aynı gün içerisinde Ebay gibi satış sitelerinden 6 Bin dolar fiyatla telefonları satışa çıkardılar. iPhone X gerçekten iyi bir telefon olsa da 6 Bin dolar bu telefon için gerçekten fahiş bir rakam.

Ön Sipariş Alımları Başladı ve Bitti

iPhone X ön sipariş için belirlenen stokları saatler içerinde tüketti. Bununla birlikte telefonun teslim süresinin şu an için 5 ila 6 haftalık bir zaman alacağı belirtilmekte. iPhone X’in diğer iPhone modellere göre tasarım anlamındaki en büyük özelliği çerçevesinin olmaması. 5,8 inçlik OLED ekranın yanında Apple A11 Bionic işlemciye sahip. Ayrıca telefonun üzerinde kullanılan TrueDepth kamera da Face ID özelliğini kullanmak için yapılan atılımlardan bir tanesi. TrueDepth sistemi yeni olması ve hala geliştirme aşaması devam ediyor. Bu sebeple yeni iPhone X’lere entegre edilme süresi, ön sipariş stoklarının da kısıtlı olmasına sebep oldu.

iphonex2 - iPhone X Ön Siparişe Açıldı

iPhone X, ülkemizde 6 Bin ila 7 bin liralık bir satış aralığında piyasaya sürülecek ancak şu an için piyasaya ne zaman sürüleceği konusunda henüz bir bilgi mevcut değil. Şu anda stoklarda yaşanan sorun sebebiyle iPhone X’in en erken 2018 yılının Ocak ayı içerisinde ülkemizde satışa çıkması ön görülüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz