İphone Air Power Nedir?

0
335

İphone Air Power Nedir? Apple’ın iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X (‘on’ olarak telaffuz edildi) artık resmi ve yeni iPhone’lardaki en büyük yeniliklerden bir tanesi kablosuz şarj olma özelliğidir.

İphone Air Power Nedir?

Qpgvok 300x272 - İphone Air Power Nedir?
İphone Air Power Nedir?

Ancak, bunları ve diğer Apple cihazlarınızı şarj etmek için bir şeye ihtiyacınız var, değil mi? Bu amaçla, Apple AirPower‘ı yarattı.

iPhone 8 Özellikleri

Apple’ın bugünkü büyük etkinliği sırasında dikkatle izlenen AirPower, iPhone, Apple Watch 3 ve AirPod‘ları aynı anda çalıştırmanıza olanak tanıyan bir kablosuz şarj sistemidir.

Aynı anda kablosuz olarak şarj eden üç cihaz, Apple’ın daha önce hiç elde etmediği bir başarı.

Elbette ki Apple burada kablosuz şarj işlemi yapmayı icat etmedi (bu, yıllardır Android’de mevcut), ancak Apple kendi teknolojisini kendine getiriyor ve cihaz kalabalığı için onu özelleştiriyor.

Bir videoda gösterildiği gibi, AirPower, Apple ürünlerini, bir mat üzerine yerleştirildikleri anda şarj etmeye başlar. iPhone X ekranı, cihazlarınızın pil ömrü hakkında kolay okunan güncellemeler sağlayan AirPower arayüzünü görüntüler.

İlginçtir, Apple Watch ekranı videoya pil ömrü bilgisi göstermedi. Bunun, AirPower piyasaya çıktığında Apple’ın sunacağı bir özellik olduğunu düşünüyoruz; aksi takdirde, şarj olduğunu okumak için iPhone’unuzun her zaman matta olması gerekir.

AirPower Nasıl Çalışır?

AirPower sisteminin kalbi ince, oval biçimli bir pedtir. Ayrıca, sadece AirPods (isteğe bağlı durumda) yüzeyde oturmak için uygun olsa da, Apple Watch ve iPhone’unuz geniş bir kullanım alanına sahip olacak.

AirPower, piyasadaki lider kablosuz şarj standardı olan Qi şarj teknolojisi ile çalışır.

Qi, Belkin ve diğerleri gibi üçüncü parti şarj pedleri bulunurken, Airpower yeni kablosuz şarj ihtiyaçlarınıza Apple’ın tescilli bir çözümdür.

Apple Watch, daha önce Apple tarafından hazırlanmış bir pedle birlikte verilen Qi kablosuz şarj cihazını kullandı. Bununla birlikte, AirPower, aynı anda üç farklı aygıta kadar şarj etme imkânı tanıyor ve Apple’ın daha önceki çabasından daha açık olmasını sağlıyor.

IPhone için kablosuz şarjın ilk kez yapıldığı bu, iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X’in cam sırtları sayesinde sağlanıyor. Tüm cihazlar, AirPower’ın sunduğu hızlı şarj işlemlerini destekler.

Ancak, AirPower bir pedden daha fazlası; cihazların iletişim kurmasını ve aralarında güç tüketimini yönetmesini sağlayan bütün bir kablosuz şarj sistemi.

Apple’ın dünya çapında pazarlama müdürü Phil Schiller‘in bugün yaptığı açıklamada; “Şu anda mevcut olan diğer kablosuz şarj sistemleri ile bu mümkün değildir”. Diyor.

Schiller, “İnsanların onu sevmesini umuyoruz, başkalarını bu gibi teknolojilere dayalı daha ileri çözümler üretmeye teşvik ediyor” dedi.

Apple, gelecekte AirPower’ın özelliklerini diğer şarj çözümlerine getirmek için Qi standartları ekibi ile birlikte çalışmayı planlıyor.

Yanıtlanmayan AirPower sistemi hakkında önemli bir soru mat’ın nereye bağlanacağıdır. Açık bir şekilde bir taraftan gelen bir kablo var ve muhtemelen AirPower’ın bir bilgisayara bağlanmasına izin vermek için bir duvar şarj cihazı ve/veya USB olacaktır.
AirPower fiyat ve çıkış tarihi

AirPower hakkında iki önemli ayrıntı gizlidir: fiyat ve çıkış tarihi.

Şu ana kadar bildiğimiz tek şey, AirPower’ın gelecek sene çıkması olacak. Ne kadara mal olacağına gelince, muhtemelen pahalı olacaktır.

Apple’ın orijinal Apple Watch Qi şarj cihazının fiyatı 79 $. Bu yeni mat’ın daha fazla cihaza destek verdiğinden fiyatın da daha yüksek olması muhtemel görünüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz