İnterneti En Çok Kullanan Ülkeler

Son zamanlarda, teknolojideki akıl almaz gelişmeler internet kullanım oranını da bir hayli yükseltmiştir. Bu gelişmelerle birlikte cep telefonları, tabletler, bilgisayarlar ve hatta televizyonlarda yadsınamaz bir internet kullanımı mevcuttur.

nterneti En Çok Kullanan Ülkeler .fw - İnterneti En Çok Kullanan Ülkeler

İnterneti En Çok Kullanan 5 Ülke

2016 verilerine göre dünya genelinde aktif internet kullanıcı sayısının en fazla olduğu ülke 692 milyon kişi sayısı ile Çin’dir. Çin’de nüfusa göre internet kullanım oranı %50.30 dur. Çin’i 340 milyon kişi sayısı ile Hindistan takip etmektedir. Bu ülkede internet kullanımının nüfusa oranı %26’dır. 239 milyondan fazla internet kullanıcısına sahip olan Amerika Birleşik Devletleri 3. sırada yer almaktadır. Oranı %74.55. Brezilya’da aktif internet kullanıcı sayısı 123 milyona yaklaşmış durumdadır. Brezilyayı 118 milyon ile Japonya takip etmektedir. En çok internet kullanım oranına sahip olan Japonya’da internet kullanıcılarının nüfusa oranı %93’tür.

Türkiye’de İnternet Kullanımı

Türkiye’de interneti aktif olarak 42 milyonu geçkin kişi kullanmaktadır. İnternet kullanıcı sayısının nüfusa oranı %53’tür. Türkiye internet kullanıcı sayısı açısından dünyada 15. ve internet kullanım oranına göre dünyada 82. sıradadır. Sosyal medyada çıkan Türkiye internet kullanımı açısından 2. sıradadır 5. sıradadır gibi haberler aslını yansıtmamaktadır.

İnternet Kullanımının En Az Olduğu 5 Ülke

Sıralamaya göre sondan beşinci ülke Falkland Adaları’dır. Bu ülkede internet kullanıcı sayısı sadece 2842’dir. Ardından 2833 aktif kullanıcı sayısı ile Montserrat gelmektedir. Sırasıyla Wallis ve Futuna 1383 ve Niue 1034 aktif internet kullanıcısına sahiptir. İnternet kullanımının en az olduğu ülke ise sadece 361 kişi ile Ascension Adası’dır. Buranın nüfusu 1100 dür. Bu saydıklarımızın bazıları bazı ülkelere bağlı adalardır. Bağımsız değillerdir. İsimlerini hiç duymadığımız ülkeler olması bundan dolayıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here