Instagram Son Görülme Özelliği Nasıl Kapatılır?

0
237

Instagram Son Görülme Özelliği Nasıl Kapatılır?

Instagram Son Görülme Özelliği Nasıl Kapatılır.fw  - Instagram Son Görülme Özelliği Nasıl Kapatılır?

Instagram, sosyal medyada ücretsiz fotoğraf ve video paylaşma uygulaması. Ekim 2010’da kurulduğunda, kullanıcılarına çektikleri bir fotoğraf üzerinde dijital filtre kullanma ve bu fotoğrafı Instagram’ın da dahil olduğu, sosyal medya servisleri ile paylaşma imkanı tanımıştır. Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından kurulan Instagram Nisan 2012 yılında sosyal medya devi Facebook tarafından 1 milyar dolara satın alındı.

Instagram Uygulamasına Son Görülme Özelliği Geldi

Türkiye’deki en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram, Direct Message bölümüne girdiğimizde listemizdeki kişilerin son görülmelerini bizimle paylaşmaya başladı. İşte ayarlardan açıp kapama şansına sahip olduğumuz son görülme özelliği!

Instagram Direct Message Ve Son Görülme Özelliği

Instagram uygulamasına son görülme yeniliği - Instagram Son Görülme Özelliği Nasıl Kapatılır?

Geçtiğimiz aylarda duyurduğumuz Instagram ile mesaj özelliğini birbirinden ayıran bir programdan bahsetmiştik. İçlerinde Türkiye‘nin de bulunduğu ve pilot ülkelerde denenen uygulama ortalamanın üzerinde aldığı oylarla geliştirici tarafından da iyice desteklenmeye başlamıştı.

Şimdi ise bu uygulama olsun veya olmasın uygulamamızın mesaj bölümünde arkadaşlarımızın son görülmesini görmeye başladık. Bir çok kişiyi mutlu eden bu yeni özelliğe, sosyal medya üzerinde tepkilerde gelmeye başladı.

Instagram Son Görülme Özelliği Nasıl Kapatılır?

instagram son görülme nasıl kapanır 1024x358 - Instagram Son Görülme Özelliği Nasıl Kapatılır?

Belirttiğimiz gibi Instagram, WhatsApp’de ‘Son Görülme’ ve Facebook Messenger’da ‘Aktif olarak’ benzer bir yeni özellik test edildi. Uygulamanın Instagram Direk Mesaj bölümüne girerek erişilebilir. Kullanıcı uygulamada çevrimiçi olduğunda en son görüldüğü zaman gösteriliyor. ‘Şu an Aktif ‘, ‘Bugün aktifti’, ‘1 saat önce aktifti’, ’24 saat aktif’ gibi zaman aralıkları belirtiliyor. Seçenekler menüsünden aşağıdaki ekrana ulaşarak Instagram’ın son görülme özelliğini kapatabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz