Instagram Remix Özelliği Kullanıma Sunuldu

0
306

Popüler sosyal medya uygulaması Instagram 29 Kasım’dan itibaren kullanıcılarına yeni bir özellik sunuyor. Instagram Remix özelliği adı taşıyan bu ekleme ile Instagram’ın kullanım alanı biraz daha genişlemiş oldu.

instagramremix01 1024x598 - Instagram Remix Özelliği Kullanıma Sunuldu

Instagram artık insanların sadece resim çekip paylaştıkları bir sosyal medya uygulaması olmaktan uzaklaştı. Zaman geçtikçe eklenen yeni özellikler sayesinde kullanıcıların daha çok Instagram üzerinde vakit geçirmeleri ve daha çok paylaşım yapmaları amaçlanmakta. Son eklenen Instagram Remix özelliği ile artık insanlar çektikleri resimleri çok daha yaratıcı bir hale getirebileceksiniz.

Instagram’ın bu yeni özelliği ile özel mesaj yoluyla size gönderilen fotoğrafları istediğiniz şekilde düzenleyip size gönderen kişiye geri yollayabiliyorsunuz. Bu düzenlemeler arasında metin yazma, çıkartma ve çeşitli çizimler ekleme gibi seçenekler mevcut. Özellikle çizim konusunda yetenekli olanlar ortaya ilgi çekici ve yaratıcı işler çıkaracaklardır.

Bir Diğer Özellik Yeniden Oynatma

Instagram Remix özelliğinin yanında bir diğer yenilik olarak Yeniden Oynatma özelliği de Instagram’ın 24. sürümüne eklendi. Bu özellikle de gönderilen hikayeleri sürekli tekrar eden bir video olarak izlemek mümkün hale geliyor. Bu yeni özellikleri kullanabilmek için Instagram’ın 24. sürüme yükseltmek gerekmekte.

instagramremix02 1024x576 - Instagram Remix Özelliği Kullanıma Sunuldu

Instagram Remix ve Yeniden Oynatma özelliklerinin insanlar tarafından nasıl karşılanacağı ve ne kadar kullanılacağı şu an için merak konusu. Ancak genel anlamda bakıldığında Instagram’ın ana kullanımının biraz dışına çıktığını da bu yeni özelliklerle anlamak mümkün. Asıl amacı sadece resim paylaşmak olan bir uygulamayı daha kullanışlı ve insanların ilgisini çekebilecek bir hale getirmek için yapılan bu güncellemeler bazen uygulamanın gerçek kullanım amacının da dışına çıkmasına sebep oluyor. Twitter’ın tam aksine Instagram üzerinde yapılan geliştirmeler ihtiyaç duyulduğu için değil, uygulamayı daha renkli bir hale getirmek için yapılmakta. Bu sebepten dolayı da her zaman için beklentileri karşılaması zor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz