HP Spectre x360

0
307

Dizüstü bilgisayar alanında rakiplerinden geri kalmamayı hedefleyen HP’den önemli bir adım geldi. Piyasaya sürülecek olan yeni HP Spectre x360, tasarım konusunda insanların beğenisini kazanacak bir model olarak görünüyor. Ancak tabii ki tasarım her şey demek değil.

sphinx 2.0 coreset frontleft ts branded fileminimizer .1496321981 - HP Spectre x360

HP Spectre x360 tasarım olarak dünyanın en ince diz üstü bilgisayarı. HP’nin geçen sene piyasaya sürdüğü Spectre modelinin geliştirilmiş özellikli bir versiyonu olan bu yeni bilgisayarın kullanıcılar tarafından nasıl karşılanacağı merak konusu.

Eşsiz Özellikler

HP Spectre x360 üzerinde 8. Nesil Intel Core mevcut. 4 çekirdekli bu işlemcinin yanında 4K ekran ile birlikte geliyor. Bu dizüstü bilgisayarın en büyük özelliği hem bilgisayar hem de bir tablet olarak kullanılabilmesi. Pek çok bilgisayarda ekrandan ayrılan klavye HP Spectre x360’da karşımıza ekranın arkasına kıvrılabilir olarak geliyor. Bu bağlamda gerçekten bir deftere benzetmek mümkün.

HP Spectre x360’ın en öne çıkan özelliklerinden bir tanesi 16,5 saate varan pil ömrü ve sadece 30 dakikada yüzde 50 oranında şarj olması. Alüminyum bir gövde yapısına sahip bilgisayarda gümüş, bakır ve altın, sunulan renk seçenekleri arasında.

16 GB LPDDR3’e kadar genişletilebilen bellek imkanı ve 8. Nesil Intel Core i5 ve i7 işlemcilere sahip olması, sunduğu performans açısından hemen hemen her meslek grubunda çalışan insanların işlerine yarayacaktır.  Bununla birlikte HP Spectre x360’ın yan tarafında bulunan parmak okuyucu ve HP Wide Vision FHD IR yüz tanıma özellikleri ile güvenliği son derece arttırılmış.

HP Spectre x360’ın kalemi Windows Ink Certified, anında tepki vermesi ile doğru orantılı olarak renk ve görsellik anlamında bir kağıt üzerine yapılan çizim doğallığı sunuyor. Bununla birlikte hassaslığa karşı da duyarlı olan kalemi ne kadar fazla bastırırsanız ekrana o kadar koyu bir şekilde yazmanız mümkündür. Bu durum boyama işlemlerinde de son derece kolaylık sağlamaktadır. Kalem şarj edilebilir özelliğe sahip.

Kasım ayında satışa sunulması beklenen HP Spectre x360’ın KDV dahil fiyatı 6000 TL olması kararlaştırılmış. Yeni bir dizüstü bilgisayar deneyimi yaşamak isteyenlerin kaçırmaması gereken bir ürün.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz