Hoverboard Nedir, Nasıl Kullanılır?

0
286

Hoverboard Nedir, Nasıl Kullanılır?

Hoverboard Nedir Nasıl Kullanılır - Hoverboard Nedir, Nasıl Kullanılır?

Son günlerimiz fazlasıyla fonksiyonel ve hareketli bir teknoloji harikası ile karşı karşıya, elektrikli kaykay İngilizce adı ile hoverboard. Belki trafik stresinden sıkılan birisi, ya da kolay bir ulaşım aracı olsun diye üretildi bunu tam olarak bilmesek de bildiğimiz şey şudur ki elektrikli kaykayın tüm dünyada rağbet gördüğüdür. Hoverborad’ı gündelik yaşamda, iş hayatında daha birçok yerde kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Peki, Elektrikli Kaykay (Hoverboard) Nedir?

Aerodinamik denge çalışma prensipleri doğrultusunda çalışan, denge destinasyonunu belirleyen bir hız sensörü olan bir ulaşım vasıtasıdır. Bu teknoloji harikası belirli testlere tabii tutulduktan sonra piyasa da satışına izin verildiğinden çok uzun seyahatlere dahi imkân veriyor.

Kullanırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Fazlasıyla küçük olmasına rağmen, ilk etapta öğrenmede güçlük çekebilirsiniz.

-İlk binişte dengenizi kaybetme ihtimaliniz yüksek olduğundan, yanınızda sizi tutabilecek birinin olmasına dikkat edin.

-Konforlu ve güvenli hissettiğiniz takdirde denge noktanızı belirledikten sonra ayakta düz bir pozisyonda durmanız, hoverboard’ı kullanmanız için yeterli olacaktır.

-Araç denge noktasını kendisi düzenlediğinden dolayı, sizin sabit ve kendinizden emin durmanız dengeyi sağlamanız açısından önemli, aksi takdirde araç denge noktasını bulamaz.

-Sirklerdeki cambazların ip üzerinde yürüdüğü gibi ellerinizi sağa sola ya da öne arkaya açmanız yanlış olacaktır. Tekrar ifade etmeliyiz ki dengeyi cihaz kendi sağlamaktadır. Sabit durmaya önem gösterin.

-Kullanma dokümanını inceledikten sonra, ayarlarını yapın ve öyle kullanmaya başlayın.

Hoverboard Nasıl Çalışır?

Bir hız sensörü ve jiroskopla çalışmaktadır. Bilhassa hız yapacağınız esnada öne doğru bir eğim hareketinde bulunmanız gerekir, bu merkez açı kuvvetini balansta tutmanızı sağlar ve daha etkin çalışır. Bu işlemin tam tersi yani geriye doğru bir eğim hareketi de geri gitmenizi sağlayacaktır. Hoverboard geriye gitme işlemini de es geçmemiş o imkânı da sağlamıştır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz