GoPro Hero 6 İle Yüksek Kalite Video

0
321

Fotoğraf ve video çekmek eskiden özel günlerde mutlu anları ölümsüzleştirmek için kullanılan bir yöntemdi. Ancak günümüzde bu durum birer hobiye dönüşmüş durumda. İnsanlar cep telefonlarıyla çektikleri videoları anında internet üzerinde paylaşıyorlar. Kalite konusunda takıntılı olanlar ise çaresi aksiyon kamera olarak adlandırılan ve taşınması kolay olan kameralarda buluyorlar. Bu kameralardan en önemlisi GoPro. Kameranın son modeli olan GoPro Hero 6 da kısa bir süre önce satışa çıktı.

gopro602 - GoPro Hero 6 İle Yüksek Kalite Video

GoPro’nun daha önceki modellerinde olduğu gibi bu kamera da üstün bir kayıt teknolojisi sunmakta. Ancak elbette ki daha önceki modellerdeki özellikler bir adım daha öteye taşınmış. GoPro Hero 6 ile gelen en önemli özellik ise 4K videolarını artık saniyede 60 kare olarak çekebilmesi. Bunun anlamı, videoları izlerken çok daha akıcı bir şekilde ve 4K teknolojisiyle izlemek demek. Önce modellerde de 4K seçeneği mevcuttu ancak 60 fps oranına ulaşmak mümkün değildi. Bu durum 2.7K çekimlerde ise 120 kare ile gerçekleştiriliyor.

GoPro Hero 6 ‘nın wireless bağlantısı sayesinde hem çekilen görüntüler anı anında bilgisayara ya da başka bir cihaza aktarılabiliyor hem de uzaktan kumandası sayesinde kameranın yanında olunmasa da kontrol edilebiliyor. Ancak wireless ile veri aktarımı çekilen videoların kalitesine göre farklılık göstermekte. Çünkü videoların kalitesi yüksek olunca aktarımı da o kadar yavaşlıyor.

gopro601 - GoPro Hero 6 İle Yüksek Kalite Video

Sarsıntıya Karşı Çok Hassas

Fotoğraf çekmek isteyenler ise 12MP’lik bir kalitede fotoğraf çekebiliyorlar. GoPro Hero 6 ‘da her türlü çekim yaparken dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesi de kameranın sarsılmaması. Çok ufak bir kamera olduğundan en ufak bir titreşim, çekilen videoları büyük ekranlı televizyonlarda izlerken rahatsız edebiliyor.

gopro603 - GoPro Hero 6 İle Yüksek Kalite Video

GoPro Hero 6 çok fazla aksesuara sahip. Ancak bu aksesuarlar cihazla birlikte verilmediği için sonradan satın alınması gerekiyor. Bu aksesuarlarla birlikte dilediğiniz yerde ve dilediğiniz şekilde kullanmanız mümkün olabiliyor. Hatta koruyucu su geçirmez şeffaf kutusu sayesinde su altında dahi çekim yapabilmeniz mümkün.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz