Geleceğe Yön Veren Adam Elon Musk

Geleceğe Yön Veren Adam Elon Musk - Geleceğe Yön Veren Adam Elon Musk

Geleceği yönlendirecek adam olarak da bilinen Elon Musk 1971 senesinde Güney Afrika Cumhuriyeti’ nin başkenti Pretoria kentinde dünyaya geldi. Çocuk yaşlarda yazılım meraklısı olan Elon Musk kendi imkanları ile yazılım dili öğrenmiş ve daha 12 yaşında ilk işini alarak 500 dolar kazanmış ve ticari hayatını başlatmıştır. İlk ve orta öğrenimini Bryanston High School da tamamlayan Elon Musk buradan Pretoria Boys High Scholl ‘ a geçti ve eğitimini tamamladı. 1992 senesinde Quenns university de iki yıllık eğitimini tamamladı ve işletme fizik okumak için Amerika ‘ daki University Of Pennsylvania üniversitesine geçti ve eğitimi tamamladı.

Gelecek hakkındaki bazı fikirleri Elon Musk’ı üniversite kariyerinden etmiş ve kaygısında olduğu temiz hava, internet ve uzay konularını araştırmaya ve geliştirmeye başlamıştır.

Elon Musk In Kaygıları

Elon Musk keşfedilmeyi bekleyen sonsuz boşluk yani uzayın insanlık tarafından daha fazla keşfedilmesini istemekte ve bunun için yoğun çalışmalar yapmaktadır. Yapılamaz denilen birçok şeyi yapmayı başaran bu adamın asıl kaygısı ise gezegeni daha iyi hale getirmek ve insanlığı kurtarmak. İlgilendiği alan olan uzay araçlarının tasarımlarını kendi yapan Elon Musk insanlığı kurtarabileceğine derinden inanıyor.

Elon Musk Şirketleri

Dünyayı kurtaracak adam olarak ün yapmış olan Elon Musk gelirleri ve yıllık ciroları oldukça yüksek olan şirketlere sahip durumdadır. Bunlardan bazılarını incelersek ;

Space X: Gözünü gökyüzüne diken Elon bu projesini geliştirmek için durmadan çalışan ve uzay roketleri yapan bu şirkete sahiptir.

Tesla Motors: Sonradan ( 2006 ) bu şirkete katılan Elon Musk ciddi yatırımlarıyla genel müdür olmuş ve ürettikleri elektrikli arabaları 2500 adet sipariş almıştır.

Solar City: Amerika’nın en büyük enerji şirketinden biri olan bu şirkette amaç düşük maliyetli sürdürülebilir enerji.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here