Ana Sayfa Teknoloji Facebook Reklam ve Tanıtımları Neden Pahalı?

Facebook Reklam ve Tanıtımları Neden Pahalı?

0
301

Facebook, günümüzün en çok kullanılan sosyal medya sitesi. Dünya üzerindeki güncel Facebook kullanıcı sayısı 2 milyarı geçmiş durumda. Bu bakımdan da Facebook şu anda dünya üzerinde en çok üyesi bulunan kuruluşların en başında geliyor. Doğal olarak bu kadar üyesi bulunan Facebook reklam almak konusunda kazanç bekliyor.

facebookreklam01 - Facebook Reklam ve Tanıtımları Neden Pahalı?

Facebook üzerinden tanıtım yapmak, her ne kadar bütçesi reklam veren tarafından belirlense de bu durum reklamın ya da tanıtımın birim fiyatı üzerinden değerine etki etmiyor. Yani reklam veren hep aynı parayı ödüyor.

Oysaki, Facebook’a başka aracı firmalar üzerinden reklam vermek de mümkün. Üstelik bu firmalar Facebook’un sunduğu fiyatların neredeyse dörtte bir fiyatına bu hizmeti vermekteler. Peki, bu firmalar bu reklam ve tanıtım hizmetini nasıl sağlıyorlar? Aslında Facebook, reklam hizmeti verebilmeleri için üçüncü kişilere özel bir hizmet sağlıyor. Çok yüksek fiyatlarda sağlanan bu hizmetleri alan firmalar, bunları daha makul fiyatlarda ancak çok fazla kişiye satıyorlar. Bir bakıma sürümden kazanıyorlar. Bu sayede hem Facebook, hem reklam satan aracı firma, hem de reklam veren aynı anda kazanmış oluyor. Buradaki püf nokta ise reklam satan aracı firmanın ne kadar çok fazla müşteriye sahip olursa fiyatlarını o kadar aşağıya çekmesi.

Hizmet Kalitesi Önemli

Reklam hizmeti veren aracı firmalar olmasına rağmen, Facebook reklam ve tanıtım hizmeti yapmak için neden hala kullanıcılarından yüksek paralar talep ediyor? İşte bu noktada işin içine hizmet kalitesi girmekte. Facebooktan aldığınız Facebook reklam hizmeti size ayrıntılı istatistikler ve reklamınızı nasıl daha çok kişiye ulaştırmanızla ilgili yol gösterici bilgilerle birlikte gelmekte. Bu şekilde daha çok insana ulaşmak için istediğiniz iyileştirmeleri yapmanız mümkün. Ancak, reklam hizmeti veren aracı kuruluşların verdikleri hizmetlerin kalitesini güzel bir araştırma yapmadan öğrenmek pek mümkün değil. Hatta çok ucuza bu işi yapan firmalar bazen size hiçbir şekilde reklamınızla ilgili istatistik sunmuyorlar. Bu durum biraz ucuz etin yahnisi gibi oluyor.

facebookreklam02 1024x609 - Facebook Reklam ve Tanıtımları Neden Pahalı?

Facebook reklam ve tanıtımı yapmak için biraz pahalı olsa da Facebook’un kendi hizmetini birinci elden kullanmak her zaman için iyi bir seçenektir. Ancak maddi olarak bunu pahalı görenler, aracı firmaları da araştırabilirler.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz