Ana Sayfa Teknoloji Elektrikli Ama Güçlü: Tesla X

Elektrikli Ama Güçlü: Tesla X

0
300

Elektrikli Ama Güçlü: Tesla X

TeslaModelX001 - Elektrikli Ama Güçlü: Tesla X

Elektrikle çalışan araba denilince artık Tesla bu işin lideri olarak akla gelmekte. Tesla X ise yaklaşık bir yıldır yollarda. Çıktığı günden beri insanların oldukça ilgisini çeken bir araç oldu. Bir çok insan, üretim bandından ilk çıkan araçların aceleye geldiğini ve yetersiz ar-ge çalışmaları sebebiyle sorunlarla karşılaşacağını zannediyordu. Ancak hiç de öyle olmadı.

Tesla X, sadece elektrikli bir otomobil değil. Elektrikli olmasının yanında yollarda görülen pek çok araçtan hem daha hızlı, hem de daha konforlu. Bununla birlikte lüks araçlarda sunulan pek çok opsiyonel özelliği standart olarak bünyesinde bulunduruyor. Bu sebeple Tesla X’e sahip olmak sadece elektrikli bir araca sahip olmak demek değil. 2017 model Tesla X’de ise özellikler biraz daha artmış.

TeslaModelX006 - Elektrikli Ama Güçlü: Tesla X

2017 Model Tesla X Özellikleri

2017 model Tesla X için söylenebilecek ilk şey, daha pratik bir araç olmasıdır. Aracın bagaj da dahil olmak üzere tüm kapıları orta konsolda bulunan dokunmatik ekran üzerinden açılıp kapatılabiliyor. Aracın arka kapıları, ön kapıların aksine Lamborghini modellerinde olduğu gibi birer kanat şeklinde yukarıya doğru açılmakta. Arka koltuğun orta kısmında bulunan koltuk başlığı, şoförün arkayı daha iyi görebilmesi için 2017 modelde biraz daha ufaltılmış olarak karşımıza çıkıyor. Tabi ki, aynı koltuk için söyleyeceklerimiz bu kadar değil. İstenildiği taktirde arka koltuk üçlüsünün ortasındaki koltuk, tek bir dokunuş ile diğer koltuklarda daha öne çekilebiliyor. Bu da bagajda biraz da boş alan yaratılması demek.

TeslaModelX002 - Elektrikli Ama Güçlü: Tesla X

Tesla X, tamamen panoramik bir tavana sahip. Bu tavan, sürücü ve yolcu baş mesafesine göre gayet makul bir yükseklikte. Özellikle yeni nesil Mercedes ce BMW’lerde görülen basık tavan otomobil konsepti Tesla X tarafından çok fazla benimsenmemiş. Tesla X, tam anlamıyla bir aile arabası görünümünde.

Aracın sürüş rahatlığından memun değilseniz, çok kolay bir şekilde önünüzdeki dokunmatik ekrandan aracın yüksekliğini ve süspansiyon sertliğini ayarlamak mümkün. Bunu, araç hareket halindeyken bile değiştirebiliyorsunuz. Bu sayede aracın sürüşünden maksimum keyif almak mümkün.

Tesla X, 4 çeker elektrikli bir otomobil. Tamamen dolu bir batarya ile 380 kilometre yol gidebiliyor.  Günümüz araçlarından farklı olarak araç otomatik ve tek vitesli. Panoramik tavan ve havalı süspansiyonun yanında, tekerleklerdeki hava basıncı da anı anı takip edilebiliyor. Toplam sekiz adet hava yastığı bulunan Tesla X, klimalı ve kumaş kaplamalı koltuklara sahip.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz