Çinden Ürün Nasıl Satın Alınır

0
285

İnternet sayesinde artık Dünyanın her yerinden ürün alabiliyor. Çin’den ürün satın almaktaki amaç aradaki komisyoncuyu ortadan kaldırmak ve ek bir ücret ödemeden ürüne sahip olmaktadır.

ali expressten nasil alisveris yapilir - Çinden Ürün Nasıl Satın Alınır

Öncelikle Çin’den Ürün Satın Almak Güvenli Mi?

Sorunun cevabı aslında hangi siteden alışveriş yapacak olmamıza bağlı. Alibaba ve Aliexpress Çin’in en güvenilir iki alışveriş sitesinden bir tanesidir. Bu siteler üzerinden yapacağınız online ödemelerden sonra herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız.

Nasıl Sipariş Verilir ?

Öncelikle toptan mı yoksa perakendemi ürün satın alacaksınız buna karar vermeniz gerekiyor. Perakende satışlarda fiyatlar tektir pazarlık şansınız yoktur, zaten fiyatlarda oldukça uygundur. Toptan satın almalarda ise satıcı ile temas kurabilirsiniz. Alibaba üzerinde tedarikçiler ile iletişim için özel bir alan bulunmaktadır, hızlı bir şekilde isteklerinizi yazabilir ve yine aynı şekilde hızlı bir dönüş alabilirsiniz. Peki, Çince bilmiyorum nasıl iletişime geçerim derseniz korkmanıza gerek yok çözüm çok basit Google Translate yardımıyla tedarikçi ile iletişim kurabilirsiniz. Genellikle satıcı çoklu alım için indirime her zaman razıdır, bu yüzden ısrarcı olmanız size bir şey kaybettirmeyecektir..

Ne Kadar Kargo Ücreti Ödenir ?

Çoğu üründe kargo ücretsizdir, evet 1 dolarlık bir ürün satın almış olsanız bile herhangi bir ekstra ücret ödemeyeceksiniz, ancak eğer gümrük limitinin üzerinde bir tutarda alışveriş yapmışsanız sizden gümrük vergisi istenilecektir. Kargosu ücretsiz olmayan ürünlerde ise ürün boyutuna göre ve sizin teslim edilmesini istediğiniz süreye göre ücret talep edilecektir.

ali expressten nasil alisveris yapilir5 - Çinden Ürün Nasıl Satın Alınır

Ürünler Ne Kadar Sürede Gelir ?

Çin’den verdiğiniz siparişleriniz, tedarikçiye bağlı olarak perakende sipariş ise 24 saat içerisinde kargoya verilmektedir. 1 hafta içerisinde Çin’den çıkar ve uçak ile ülkemize gelir burada kargoyu PTT teslim alır ve yine 1 hafta içerisinde teslimat yapılır. Ürünlerin size ulaşması maksimum olarak bir aydır ancak artık eskisi kadar bu süre bu kadar uzun olmuyor, 10 gün içerisinde bile ürünlerin size teslim edilme imkanı bulunuyor. Çünkü çoğu kargo Çin’den artık gemi ile değil uçak ile geliyor ama toplu siparişlerde genellikle kargo  maliyeti artmaması için gemi ile gönderiliyor bu da tamamen alıcıya bağlıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz