Cep Telefonu Şarjını Verimli Kullanmak

0
284

Cep Telefonu Şarjını Verimli Kullanmak

Cep telefonları artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası. Gün içinde pek çok işimizi cep telefonumuz yardımıyla yapıyoruz. Bu durum telefonlarını gün içinde şarj edemeyen insanlar için bazen problem olmakta. Çünkü yoğun kullanıma karşı uzun süre dayanabilen bataryalar henüz mevcut değil.

iphone charging - Cep Telefonu Şarjını Verimli Kullanmak

Telefon şarjını verimli kullanma becerisini gösteremeyen kişiler için çeşitli çözümler ortaya çıksa da bu çözümler bir süre sonra külfete dönüşebiliyor. Örneğin harici bataryalar ile telefonlar şarj edilebiliyor ancak bu bataryaları da sürekli yanınızda taşımak durumunda kalıyorsunuz. En akılcı çözüm yine cep telefonu şarjını verimli kullanmak. Bunun için yapanız gereken çok basit birkaç adım var. Bu sayede gün içinde şarjınızın bitme korkusuyla da yaşamayacaksınız.

Şarjınızı Bitiren Uygulamaları Kapatın

Telefonunuzun uygulamalar kısmında gereksiz olarak sürekli arka planda çalışan uygulamaları kapatabilirsiniz. Hatta bunların ne kadar işinize yarayıp yaramadığını ölçerek telefonunuzdan tamamen kaldırabilirsiniz. Bu uygulamalar siz kullanmasanız dahi sürekli arka planda işlemler yaparak telefonunuzu şarjını bitirecektir.

Güç Tasarruf Modu Oluşturun

Telefonunuz için bir güç tasarruf modu oluşturarak, kullanmadığını zamanlarda bu moda geçmesini sağlayabilirsiniz. Android ve IOS tabanlı tabanlı telefonlarda kolaylıkla oluşturabileceğiniz bu modla şarjınızı çok daha idareli kullanmanız mümkün olacak

Sürekli Ekranda Olan Uygulamaları Kapatın

Widget olarak adlandırılan bu uygulamalar hem sürekli ekranda oldukları hem de internet üzerinden sürekli olarak bilgi çektikleri için telefonunuzun şarjının kısa sürede bitmesinde önemli bir rol oynamaktadırlar. Örneğin ekranda bulunan bir hava durumu widgeti tam bir şarj düşmanıdır. Aynı şekilde ekrandaki saat widgetları da.

Asistanları Kapatın

Asistan adı altında size yardımcı olduğunu söyleyen uygulamaları kapatın. Örneğin Bixby Voice gibi sesli komut desteği ya da Siri olarak bilinen uygulamalar da sürekli olarak aktif durumda bulundukları için şarjınızın bitmesinde önemli bir rol oynamaktalar. Bunların dışında kullanmadığınız zamanlarda Wi-Fi, Bluetooth ve Konum özelliklerini de kapatabilirsiniz.

Ekran Aydınlatmasını Düşük Tutun

Kullanmadığınız zamanlarda ekranınızın aydınlatmasını kısmak da şarjınızı idareli kullanmak için uygulayabileceğiniz önemli yöntemler arasında. Ekran parlaklığını, ekrandaki karakterleri ve resimleri zorlanmadan görebileceğiniz bir seviyeye kadar kısabilirsiniz. Bu yöntem şarjınızı idareli kullanmak açısından ciddi kazançlar sağlayacaktır.

Bu özelliklerin tamamı cep telefonu şarjını verimli kullanmak anlamında işinizi son derece kolaylaştıracaktır. Cep telefonunuz ne kadar teknoloji olursa olsun günün sonunda şarjının bitmesiyle karşı karşıya kalacaktır. Bu maddeleri uygulamak şarj süresini mümkün olduğunca uzatacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz