Yeni Akıllı Saat Apple Watch 3 Sahnede

0
260

Devrim niteliği taşıyan akıllı saatlerin en popüler markalarından bir tanesi olan Apple Watch, 3. nesil modeliyle karşımızda. Apple Watch Series 3 olarak adlandırılan bu modelde Apple Watch 2’ye ait tasarımsal çizgi devam ettirilmiş.

Akıllı saatlerin üretilmeye başlanmasıyla birlikte Apple, bir rekoru daha eline geçirdi. Dünya’da en çok satılan saat markası olan Apple, bu sayede yılların ün salmış kaliteli İsviçre yapımı saat markalarını da geride bırakmış oldu. Apple Watch 3 alıcılarının hazırlıklı olmaları gereken bir konuda var. Tasarımsal anlamda Apple’ın bu saat modellerinde radikal bir değişikliğe gitmemesi. Bu durum, Apple’ın iPhone ve iPad tasarımlarında da açıkça görülmekte. Hatta kayışları ayrı olarak satın alınabilen Apple Watch 3 için bir önceki modellere ait kayışları da kullanabiliyorsunuz.

Apple Watch 3’ün Özellikleri

Apple Watch 3’ün kuşkusuz devrim niteliği taşıyacak özelliğinin bir tanesi de LTE desteği sunması. Bu özellik sayesinde herhangi bir cep telefonuna bağlanmaya ihtiyaç bulunmuyor. Saatin kendi içinde bulunan elekronik bir SIM ile internete bağlanmak mümkün. Bu noktada büyük bir “ancak” demek gerekiyor. Çünkü bu özellik ülkemizde henüz desteklenmediği için kullanılması mümkün olmayan bir özellik olarak kalıyor.

Apple’dan yapılan açıklamada Apple Watch 3’ün performansının Apple Watch 2’ye göre yüzde 70 oranında iyileştirildiği belirtildi. Bu durum, özellikle saati satın aldıktan sonra yapılan ilk kurulum aşamasında ve menüler arası geçişlerde oldukça fark edilen bir özellik. Dokunmatik ekranın tepki süresi ve uygulamaların açılma süreleri inanılmaz şekilde hızlı.

AppleWatch3 2 1024x597 - Yeni Akıllı Saat Apple Watch 3 Sahnede

İçerisinde W2 olarak adlandırılan yeni bir çip bulunan Apple Watch 3, bu çip sayesinde kablosuz ağlara çok hızlı bir şekilde bağlanıyor. Bu da ciddi anlamda da bir pil tasarrufu sağlıyor. Şu an için Apple Watch 3 pil ömrü ortama 18 saat olarak belirlenmiş durumda. Bununla birlikte özellikle tırmanma sporu ve dağcılıkla uğraşan insanlar için eklenen bir özellik de barometre desteği. Saate entegre edilmiş barometre ile kaç metreye tırmandığınızı artık kolaylıkla görebilecek bununla birlikte vücudunuzun yaktığı kalori bilgisinden de anında haberdar olabileceksiniz.

Apple Watch 3 ile gelen yeni özelliklerden bir tanesi de saat üzerinde kullanılan işletim sistemine ait font ve ikonların daha büyük bir şekilde olmaları. Bu sayede herkesin ekrandaki yazıları kolaylıkla okuyabilmesi hedeflenmiş. Apple, bu saatle birlik kişisel sağlığa da önem verdiğini göstermiş. Örneğin, kalp atış sensörü ile kalp atış hızınızı ölçebiliyor ya da sizi gün içinde çeşitli egzersizler yapmak için teşvik edebiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz