Akıllı Telefon Uygulamaları İle Uyku Kalitenizi Artırın

0
311

Akıllı Telefon Uygulamaları İle Uyku Kalitenizi Artırın

Uyku düzeninizi ayarlamada sorun yaşıyorsanız, uykunuzu kolaylaştırmak için yapabileceğiniz şeyler var. Bu uygulamalar size bu konuda yardımcı olacaktır. Yeterli uykuyu almak için zaman bulmak, yapay ışığı icat ettiğimizden beri bir mücadele durumudur. 

Akıllı Telefonlar ve Uyku Düzeni - Akıllı Telefon Uygulamaları İle Uyku Kalitenizi Artırın

Artık gece-gündüz döngüsüne bağlı değiliz, geceleri daha da zor geçiyor, yataklarımızın dışında daha fazla zaman harcıyoruz. Bazen geceyi gündüze katarak çalışmak gerekirken, mümkün olduğunca iyi bir uyku için zaman bulmak da sağlığımız için zorunludur.

Ama bazen iş bu kadar kolay değildir. Modern yaşam streslidir ve işi durdurmanın daha kolay olabileceği söylenir. Uyku düzeninizi ayarlamada sorun yaşıyorsanız, uykunuzu kolaylaştırmak için yapabileceğiniz şeyler var.

Papatya çayı, canlı akşam yürüyüşleri ve yatakta bir şeyler okumak size yardımcı olmuyorsa, gevşemenize, uyku rutininizi bulmanıza yardımcı olabilecek iOS’unuz veya Android cihazınız için en iyi uyku uygulamalarından bazılarını bulduk. İster doğanın dinlendirici seslerini arayın, ister doğru zamanda sizi uyandıran akıllı bir alarm veya uykunuzu izlemek için sadece basit bir saat sistemi isteyin, ihtiyacınız olan uygulamalar işte burada.

SleepBot

Uykunuzu izlemenize, doğru zamanda uyanmanıza ve uykunuzla ilgili bir fikir edinmenize yardımcı olacak ücretsiz bir uygulama arıyorsanız, ilk başvuracağınız uygulama SleepBot olmalıdır. SleepBot, uyumaya gittiğinizde saati başlatan ve uyandığınızda saatin durmasını sağlayan basit bir sistem kullanarak, uyku zamanlarınızın oldukça iyi bir günlüğünü tutabilir. Uyku moduna geçmeniz biraz zaman alan biriyseniz, bu süreyi de kaydeder.

SleepBot, uykunuz esnasında hareketinizi izlemek için telefonunuzun sensörlerini de kullanabilir ve uykuda konuşmalarınızı kaydetmek üzere ayarlanabilir. SleepBot bu verileri siz derin bir uykudayken kaydetmek için kullanırken ve hafif uyku döneminde uyanmak daha kolay olduğundan, hafif uyku döneminde sizi uyandırmak için alarm kurulur.

SleepBot’un ilginç istatistikler ve grafiklerle dolu olduğu ve hatta uyku yaşam tarzınızın nasıl geliştirileceği hakkında bilgi edinebileceğiniz bir kılavuz bölümü de bulu nurken, istatistiklerle düşünen kafalar burada sevilecek çok şey bulabilirler.

Sleep Cycle 

Sleep Cycle, uyku döngüsünün daha haif bir döneminde uyanmanın tüm avantajlarını elde etmek isteyenler için kısıtlı bir deneyimdir, ancak bunu yap tıkları belirli saatleri takip etme konu sunda bir telaşı yoktur. SleepBot gibi Sleep Cycle de uykudaki hareketlerinizi, seslerinizi ve konumunuzu takip etmek için telefonunuzun sensörlerini kullanır, böylece en uygun zamanda yavaşça uyandırabilir, kendinizi güne hazır hissetmenizi sağlayabilir.

Sleep Better 

Popüler fitness uygulaması geliştiricisi Runtastic’in Sleep Better’ı, uykunuzu günlük bir ev işinden daha az ve bir günlük tutmaktan daha fazla bir şey haline getirmeyi amaçlıyor. Sleep Better uyku zamanlarınızı kaydetmeyi destekler, sizi doğru zamanda uyandırmayı hedefleyen akıllı bir alarmı vardır ve uyku durumunuzu izlemek için sensörleri kullanır.

Sleep Better iyi bir rüya günlüğünü, kafein ve alkol izleyiciyi ve hatta ayın evrelerini dahil ederek uykunuzun çeşitli ayrıntılarına daha da derinlemesine girmenize izin verir. Bu biraz fazla gibi görünebilir ancak hepsi, size uyku konusunda neyin gerçekten yardımcı olduğunu ve neyin sizi uyanık tuttuğunu görmenize izin vermek içindir. Bu uygulama sizden çok şey isteyebilir, ancak yoğun günlük çılgınlığın içine girmeye razıysanız, uykunuzun nasıl olduğu konusunda da çok şey öğreneceğinizden emin olabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz