Yoga Bel Ağrısına İyi Gelir Mi?

0
308

Yoga Bel Ağrısına İyi Gelir Mi?

Yoga Bel Ağrısına İyi Gelir Mi - Yoga Bel Ağrısına İyi Gelir Mi?
Yoga Bel Ağrısına İyi Gelir Mi?

Şimdilerde oldukça popüler olan bir uygulama olan ”yoga” ruhsal tedaviden tutunda fiziksel tedavilere kadar vücutta ki birçok hastalığa karşı yararlı olduğu belirtilmektedir. Buna fiziksel bir rahatsızlık olan bel fıtığı ve bel ağrılarını da ekleyebilirsiniz. Nitekim bu ağrılar günlük yaşantınızda rahat hareket etmenizi etkilediği için dolaylı olarak huzursuz hissetmenize sebep olacak ve sizin üzerinizde aynı zamanda ruhsal bir deformasyona da sebep olacaktır. Lakin yoga ile fiziksel ve ruhsal bir rahatlama sağlayabilir doktorlara ve ilaçlara fazla para vermekten kurtulabilirsiniz. Yoga ile hem ruhsal bir huzur hem de fiziksel bir iyileşme gerçekleştirebilirsiniz.

Yoganın Bel Ağrısına Etkisi Nasıldır?

Yapılan araştırmalara göre yoganın bel ağrısı için kullanılan ilaçlara göre oldukça etkili bir alternatif olduğu ortaya çıkmaktadır. Bu iyileşmede 15-12 haftalık süreç oldukça önemlidir. Nitekim bu süreç sürekli ortaya çıkan bel ağrısı için kritik bir dönemi kapsar. Tedavinin devam eden ilk 8-6 aylık dönemde ise ilaç kullananlara göre daha hızlı bir iyileşme ve ağrı hissinin daha hızlı geçtiği belirtilmiştir.

Bel Ağrısı İçin Hangi Hareketler Tercih Edilmelidir?

Hiç şüphesiz her yoga hareketinin vücutta ki her bölgeye ayrı etkisi mevcuttur. Bu sebeple bel ağrısı ve bel fıtığı gibi semptomlarda dikkat edilmesi gereken hareketler tedavinin işlevselliği konusunda oldukça etkilidir.

1) Yarım Kobra Hareketi

Bu hareket bel ağrısını hafifletir. Disklerde oluşan kaymaları rahatlatır.

2) Kobra Hareketi

Bu hareket ise enerji vermesinin yanı sıra omurgasının üst kısmı ağrıyanlar için çok faydalıdır. Karın bölgesini rahatlatarak stresinizi alır.

3) Köprü Hareketi

Bu hareket sırt ve bel ağrısı yaşayanlar için çok önemli bir harekettir. Sırt ve bel ağrısını hafifletir. Omurga ve bel bölgesinin direncini artırır.

4) Çekirge Hareketi

Özellikle sırt bölgesinde ağrı hissedenlerin yapması gereken bir harekettir. Bu hareket bu bölgede oluşan ağrıları hafifletir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz