Türk Futbolunun Şanssız Teknik Direktörü Yılmaz Vural

0
409

Yılmaz Vural, hemen hemen her teknik direktör istifasından sonra gündeme gelen bir isim. Son olarak Milli Takımlar Direktörü Fatih Terim’in istifasından sonra adı yine Milli Takım ile birlikte anılmaya başlamıştı.

yilmazvural2 - Türk Futbolunun Şanssız Teknik Direktörü Yılmaz Vural

Bugün ise Yılmaz Vural ismi koltuğu sallantıda olan Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman’ın yerine anılmaya başlandı. Yılmaz Vural elbette kötü bir teknik direktör değil ancak geçmişte çalıştırdığı onlarca takım ve saha içindeki magazinsel davranışları onu biraz ciddiyetten uzaklaştırmış olarak görünüyor. Bu da özellikle büyük takımların Yılmaz Vural’ı neden tercih etmediklerinin sebeplerinden bir tanesi.

Sadece 5 sezon profesyonel futbolcu olarak futbol oynayan Yılmaz Vural bu 5 sezonu ikinci ve üçüncü liglerde geçirdi. Futbolu bıraktıktan sonra 1986 yılında Malatyaspor ile başladığı teknik direktörlük kariyerine 31 sezonda 34 takım sığdıran çalıştırıcı bu konudaki rekoru da elinde bulundurmakta. Vural her fırsatta teknik direktörlük eğitimini Köln Futbol Akademisi’nde aldığını söylemekte. Pek çok ünlü yabancı teknik direktörle aynı sıralarda birlikte okuduğunu dile getiren tecrübeli çalıştırıcının, sürekli örneğini verdiği isim ise Christoph Daum.

yilmazvural01 1024x576 - Türk Futbolunun Şanssız Teknik Direktörü Yılmaz Vural

Sosyal Medya İçin Espri Kaynağı

Yılmaz Vural ile ilgili yapılan espriler zaman zaman sosyal medya üzerinden paylaşılmakta. Özellikle saha içinde tokat attığı ya da küfür ettiği videolar paylaşım rekorları kırmış durumda. Bu durumdan rahatsız olmayan tecrübeli çalıştırıcı, zaman zaman kendisi de paylaşım rekorları kıracak demeçlere imza atıyor.

Yılmaz Vural, özel hayatına ve aile yaşantısına da son derece önem veren bir teknik direktör. Hatta normal bir evli insandan daha çok önem vermesi gerekiyor. Pek çok kişinin bilmediği bilgilerden bir tanesi de Yılmaz Vural’ın iki tane eşinin olması. Eşlerinden bir tanesi Türkiye’de yaşarken, diğer eşi Almanya’da yaşamaya devam ediyor. Her iki eşinden de çocuğu bulunan tecrübeli çalıştırıcı bu sebepten de büyük takımların tercih etmediği bir teknik direktör olabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz