Igor Tudor Yerine Fatih Terim mi Geliyor?

0
297

Geçmişe bakıldığında Türk futbolunda sadece başarısız olan teknik direktörler gönderilmemiştir. Başarı olanların da sıklıkla gönderildiği bilinen bir gerçek. Bunun en yakın örnekleri ise Yılmaz Vural’ın Göztepe’yi Türkiye Süper Ligi’ne çıkardıktan sonra takımdan ayrılması. Bu durumun bir benzeri Galatasaray Teknik Direktörü Igor Tudor için de yaşanabilir.

igortudor02 - Igor Tudor Yerine Fatih Terim mi Geliyor?

Igor Tudor, kariyerinin büyük bir bölümünde İtalya’nın ünlü takımlarından Juventus’ta geçirdi. Teknik direktörlük kariyerinde de çalıştırdığı takımlara İtalyan futbolu oynatmasıyla dikkat çekiyor. Ancak bu futbolu beğenmeyen insanlar da oldukça fazla. Galatasaray her ne kadar şu anda ligi lider olarak götürse de Tudor’un geleceği ile ilgili olarak insanların kafasında ciddi soru işaretleri belirmiş durumda.

Bu soru işaretlerinin en büyük sebebi ise Fatih Terim. Terim’in Türk Milli Takımı Direktörlüğü’nden ayrılmasından sonra adı yine Galatasaray’la birlikte anılmaya başlandı. Geçmişte Galatasaray’ı çalıştıran Mircea Lucescu’nun görevine Galatasaray’ı şampiyon yapmasına rağmen son verilmiştir. Bunun sebebi ise yine Fatih Terim’di. Bir de buna geçtiğimiz hafta içinde Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’in Fatih Terim ile buluşması eklenince artık bir şeylerin konuşulmaya başlanmış olduğu da ortaya çıktı.

Dursun Özbek, Terim İle Görüştü

Böyle bir durumda Igor Tudor ’un nasıl bir psikoloji içinde olduğu da oldukça önemli. Tudor, Fatih Terim’in Galatasaray ile ne kadar özdeşleşmiş bir teknik adam olduğunu çok iyi biliyor. Galatasaray’a tarihinin en önemli kupasını kazandıran Terim ile Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’in neden buluştuğu çok açık. Böyle bir durumda Galatasaray’da başarılı olmaya çalışan Tudor’un da etkilenmemesi çok zor. Bununla birlikte Fatih Terim’i isteyen futbolcuların da bundan sonra nasıl bir futbol oynayacakları da merak konusu. Fatih Terim her ne kadar takımın başında bir teknik direktör varken görevi kabul etmeyeceğini söylese de her an her şeyin olması muhtemel.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz