Hareketsiz Yaşamdan Masa Tenisi İle Kurtulun

0
364
  1. Teknoloji ve Masa Başı İşler Çoğumuzu Tembelleştirdi

Günümüzde hareketsiz yaşam çocuklardan çok daha fazla yetişkinleri etkiliyor. Masa başı çalışan bireylerde risk bedenen çalışanlardan çok daha fazla. Bunun yanı sıra evde de televizyon ve pc karşısında uzun saatler geçirmek, otomobil ve toplu taşıma araçlarını çok kısa mesafelerde bile kullanmak da bizleri hareketten yoksun bırakıyor.

Hareketsiz Yaşamdan Masa Tenisi İle Kurtulun 1024x683 - Hareketsiz Yaşamdan Masa Tenisi İle Kurtulun

  1. Kronik Hastalıklarda Büyük Artış

Artık bireyler salgın hastalık ve enfeksiyon nedeni ile değil kronik hastalık nedeni ile hayatını kaybediyor. Harketsizlikten doğan kalp, damar hastalıkları, kireçlenme, bel fıtığımve diyabet gibi hastalıklar bireylerin yaşam kalitesini düşürüyor.

  1. Masa Tenisi İle Hem Spor Yap Hem Eğlen

Uzmanlar bedensel egzersizin sağlığımızı korumada ve iyileştirmede büyük etkisi olabileceğini ifade ediyor. Yapılabilecek bir çok branş var belki ama masa tenisi bunların içinde ayrı yere bir yere sahip. Daha az ekipman, maliyet ve kişi ile yapılabilecek en eğlenceli bir branş. Oynarken beyin ufacık bir topu takip edip hamleleri düşünmeye odaklanıyor. Bu da rahatlamayı, olumsuz düşüncelerden kurtulmayı sağlıyor.

  1. En Az Maliyetli Spor Branşı

Fitness salonlarına oldukça yüklü aidat ödemek ve uzun bir zaman dilimi ayırmak gerekiyor. Bir raket ve top oldukça düşük maliyete alınabilecek malzemeler. Devlete ait veya özel salonların çoğunda masa tenisine özel alanlar oluşturuluyor. Size yakın olanlardan birine ücretsiz ya da çok düşük bir ücetle kayıt olup oynamaya başlayabilirsiniz.

  1. İşyerinde Oyun Molası

Salona gidecek zamanınız yokmu. İşyerinizde ufak bir düzenleme ile öğle aralarında ya da mesai bitiminde 10-15 dakika masa tenisi oynayabilirsiniz. 6 m2 lik alan bir masa için yeterli olacaktır. Yapılan turnuvalarda çalışanlar arasındaki bağlar güçlenecek, verim artacaktır.

  1. Masa Tenisinin Faydaları

Masa Tenisi ve Hareketsiz Yaşam - Hareketsiz Yaşamdan Masa Tenisi İle Kurtulun

Kalça, bacak, bel ve kol kaslarını yoğun çalıştıran masa tenisi fiziksel açıdan kısa sürede forma girmenizi sağlayacaktır.  Bunun yanı sıra beynin sağ ve sol lobunu çalıştıran tek branş olarak da gösteriliyor. Hızlı düşünüp hızlı karar vermeyi, odaklanmayı ve dayanıklılığı artırıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz