Ana Sayfa Spor Fatih Terim Futbol Federasyonunu Mahkemeye Verdi

Fatih Terim Futbol Federasyonunu Mahkemeye Verdi

0
287

Türkiye Futbol Federasyonu’nun Fatih Terim’i görevinden almasından sonra Fatih Terim alacakları için iki defa ihtarname çekmişti. Bu ihtarnamelerden bir sonuca ulaşamayan Terim parasını alamayınca Türkiye Futbol Federasyonu’na dava açtı. Terim bu davadan 13 milyon TL talep ediyor.

terim03 - Fatih Terim Futbol Federasyonunu Mahkemeye Verdi

Beklenen oldu ve Fatih Terim TFF’yi alacaklarını alamadığı için mahkemeye verdi. Son olarak Alaçatı’da bir mekânı basan Terim’in görevine bu davranışından dolayı son verilmişti. Terim ise alacaklarına karşılık iki defa ihtar çekmesine rağmen bir sonuca ulaşamamıştı.

Terim, 3.5 milyon euroluk tazminatının faizi ve avukatlık masraflarını da içine katarak ödenmesini talep etti. Son sözleşmesi 5+2 yıllık olan Terim eğer sözleşmesini kendisi feshetseydi karşılığında 1 milyon 450 bin Euro ödemek zorunda kalacaktı. Buna karşılık TFF’nin sözleşmeyi feshetmesi durumunda ise TFF, Terim’e 3.5 milyon Euro tazminat ödeyecekti. Bu madde TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve Fatih Terim arasında imzalanan sözleşmenin içerisinde de bulunmakta. 26 Temmuz 2017’de görevinden ayrılan Terim, o tarihten bu tana TFF’ye iki defa ihtarname çekmiş olmasına rağmen bir sonuca ulaşamadığı için dava açtı.

Kur Sabitlenmişti

Terim ile TFF arasında yapılan sözleşmedeki bir diğer madde ise Euro kurunun 3.67 TL’den sabitlenmiş olması. Şu anda Euro 4.65 TL civarında bulunmakta. Terim’in belirtilen sabit kur üzerinden hesaplandığında 13 milyon TL’lik bir alacağı ortaya çıkıyor. Bu paraya avukatlık ücretleri ve faiz dahil değil.

terim04 - Fatih Terim Futbol Federasyonunu Mahkemeye Verdi

Fatih Terim ’in mahkemeye başvurmasının ardından, tebligat TFF’ye iletildi. Terim’in ihtarname çektiği dönemde toplanan TFF yönetim kurulunda bazı üyelerin parayı ödeyelim dediği bilinmekte. Ancak bu konudaki son kararı Demirören vermiş ve paranın ödenmemesi yönünde fikrini beyan etmişti. TFF Başkan Yardımcısı Servet Yardımcı ise konuyla ilgili olarak yargı sürecini beklediklerini söylemişti.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz