Fatih Terim Bosna Hersek Milli Takımı İle Anlaşmak Üzere

0
280

Adı iyiden iyiye Galatasaray ile anılmaya başlayan Fatih Terim ’den bugün son derece önemli bir hamle geldi. Terim, Bosna Hersek Milli Takımı yetkililerinin görüşme talebini kabul etti.

Son günlerde Galatasaray’ın aldığı başarısız sonuçlar yüzünden Igor Tudor’un tahtı sallanmaya başlamıştı. Bunun üzerine Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Fatih Terim ile bir görüşme yaparak takımın başına geçmesini istemişti. Bu görüşmede Terim, takımın başında bir teknik direktör varken görevi kabul etmesinin mümkün olmadığını Galatasaray Başkanına iletmişti.

Fatih Terim ’in Galatasaray’ın başına geçmesi ile ilgili olarak yönetimden de çatlak sesler çıkmaya başlamıştı. Bu seslerin en büyüğü ise bazı yöneticilerin Terim göreve gelirse istifa edeceklerini belirtmeleriydi. Bunun üzerine Başkan Dursun Özbek de kamuoyuna Terim ile herhangi bir görüşme yapmadıklarını açıklama gereği duydu.

Bosna Milli Takımı Yetkilileri İstanbul’da

Bütün bu gelişmelerden sonra bugün son derece önemli bir olay yaşandı. Fatih Terim, Bosna Hersek Milli Takımı yetkilileri ile İstanbul’da yarın transfer masasına oturuyor. Terim’in bu transfere sıcak baktığı ve ortak bir anlaşma zemini arandığı haberleri geliyor. Bununla birlikte bu durum, ümidini Fatih Terim ’e bağlamış pek çok Galatasaray taraftarı tarafından tepki ile karşılandı ve konuyla ilgili olarak Dursun Özbek’in çok ağır davranarak gerekli girişimleri zamanında yapmadığı ortak düşünce olarak belirtilmekte.

fatihterim01 - Fatih Terim Bosna Hersek Milli Takımı İle Anlaşmak Üzere

Ülkemizde forma giymiş eski Boşnak Futbolcu Tarık Hodzic bu görüşmenin yapılmasında aracı oldu. Hodzic, “Fatih Terim’in kabul edeceği kadar kaliteli bir milli takımımız var. Terim, bilgi, karizma ve otoriteye sahip. Bu özellikler bir milli takım için hayati şeyler. Bu yüzden teklifimizi kabul etmesi milli takım için harika bir şey olur” ifadelerini kullandı. Hodzic’e göre, milli takım Terim ile harika başarılara imza atabilecek konuma gelecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz