Fatih Terim Adana Demirspor’a Mı Gidiyor?

0
317

terim01 - Fatih Terim Adana Demirspor'a Mı Gidiyor?

Ülkemizin gelmiş geçmiş en başarılı teknik direktörü olarak gösterilen Fatih Terim milli takımındaki görevinden istifa ettikten sonra gözlerden uzak bir hayat sürmeye başladı. Son dönemde hemen hemen her gün gazete manşetlerini süsleyen Fatih Terim haberlerine kısa bir aradan sonra bir yenisi daha eklendi.

Tecrübeli çalıştırıcı memleketi olan Adana’nın köklü kulüplerinden bir tanesi olan Adana Demirspor yöneticileri ile bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmenin içeriğine dair herhangi bir açıklama yapılmazken, akıllara hemen Terim’in Adana Demirspor’un başına teknik direktör olarak geçeceği sorusunu getirdi.

Fatih Terim Federasyona İhtarname Çekmişti

Geçtiğimiz günlerde Türkiye Futbol Federasyonu’na ihtarname çekip kalan alacaklarını talep eden Fatih Terim, federasyondan herhangi bir ses çıkmadığı için hemen peşinden ikinci ihtarnameyi de çekti. Ancak görünen o ki Türkiye Futbol Federasyonu Terim’in alacaklarını vermeye pek yanaşmıyor ve bu konuda diretebildiği kadar diretecek. Zira, Fatih Terim’in sözleşmesinde yer alan ve alması gereken paranın tutarı dudak uçuklatan cinsten.

terim02 1024x576 - Fatih Terim Adana Demirspor'a Mı Gidiyor?

Diğer taraftan Fatih Terim ile görüşen Adana Demirspor yetkililerinin de Terim’in Adana Demirspor’un başına geçtiği taktirde kendisine ne kadar ücret ödeyebilecekleri de merak edilen ayrı bir konu. Çünkü Adana Demirspor oldukça kısıtlı bütçeye sahip olan bir takım. Fatih Terim’le gerçekten bir transfer görüşmesi yaptılarsa bu her şeyden önce büyük bir cesaret örneği.

Dünya’da isim yapmış teknik adamlar genellikle bir önceki çalıştırdıkları takımdan aldıkları ücretlerden daha az ücrete takım çalıştırmayı tercih etmezler. Bu durum ancak çok uzun süreli başarısızlıklardan sonra görülen bir durumdur. Fatih Terim’in bu nokta Adana Demirspor ile olan görüşmesinde ücretinde indirim yapmış olabileceği de akla gelen olasılıklar arasında. Ancak ne olursa olsun işin bir de diğer boyutu var. Milli takım teknik direktörlüğünden ayrılan bir kişinin TFF 1. Lig’de oynayan bir takımı çalıştırmayı kabul etmesinin çok zor olduğu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz