Dünyanın En Hızlı Futbolcuları

Dünyanın En Hızlı Futbolcuları
Dünyanın En Hızlı Futbolcuları

Futbol günümüzde bireysel yetenek ve yıldızlardan çok bir taktik ve takım oyunu eğiliminde olsa da, bazı istisna futbolcular diğerlerinden sıyrılmayı başarıyor. Teknik beceri ve oyun zekası yüksek oyuncular rakiplerinden bir adım önde iken bu becerilerin yanına sürati de koyduğunuz zaman dünya futbol piyasasında astronomik rakamlara alıcı bulabiliyorlar. İşte sizlere Meksika Premier Lig takımlarından Pachuca’nın, Meksika Milli Takımı’nda da oynayan Alman asıllı futbolcusu Jürgen Damm’ın hızını ölçmek için FIFA’nın da desteğiyle gerçekleştirdiği hız araştırması;

Bu araştırmaya göre dünyadaki 10 en hızlı futbolcu

10) Sergio Ramos (Real Madrid) – 30,6 km/saat. Real Madrid’in kaptanı mevkidaşları arasından sıyrılarak göze çarpıyor.

9) Franck Ribery (Bayern Münih) – 30,7 km/saat. Gençlik yıllarında az da olsa ligimizde izleme fırsatı bulduğumuz oyuncu ilerleyen yaşına rağmen hala hızından bir şey kaybetmiş değil.

8) Wayne Rooney (Everton) – 31,2 km/saat. Uzun yıllar kırmızı şeytanların kaptanlığını yapmış futbolcu hala formda gözüküyor.

7) Lionel Messi (Barcelona) – 32,5 km/saat. Futbolun her alanında olduğu gibi hızda da enlerin arasında.

6) Theo Walcott (Everton) – 32,7 km/saat. Londralı golcü de en hızlılar arasında.

5) Cristiano Ronaldo (Real Madrid) – 33,6 km/saat. Madrid’in efsanesi yaşına rağmen sıkı çalışması ve disipliniyle örnek bir sporcu.

4) Aaron Lennon (F.C Burnley) – 33,8 km/saat

3) Antonio Valencia (Manchester United) – 35,1 km/saat. Her takımın isteyeceği bir sağ bek olan futbolcu zaman zaman jeneriklik gollere de imza atıyor.

2) Jürgen Damm (Tigres UANL) – 35,2 km/saat

1) Gareth Bale (Real Madrid) – 36,9 km/saat. Listenin bir numarasında Gallerli yıldız Gareth Bale yer alıyor. Madrid ekibinde istediği istikrara bir türlü kavuşamasa da hızı ve tekniği ile adından daha uzun yıllar söz ettirece benziyor.

“Dünyanın En Fazla Para Kazanan Sporcusu Kimdir?” Başlıklı Makaleyi Okuyabilirsiniz.

Dünyanın En Fazla Para Kazanan Sporcusu Kimdir?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

fifteen − 8 =