Arda Turan Neden Başakşehir’de?

0
287

Arda Turan Neden Başakşehir’de?

Arda Turan Neden Başakşehirde.fw  - Arda Turan Neden Başakşehir'de?

Arda Turan

Arda Turan, Türk futbol tarihinin gelmiş geçmiş en başarılı futbolcularından birisidir. Futbol hayatının yanı sıra sempatik ve medyatik kişiliği ve ilişkileri ile gündemden düşmeyen Arda turan, Galatarasay Kulübü’nde gösterdiği başarılı performansın ardından İspanya’nın köklü ve güçlü takımlarından Atletico Madrid’ e transfer olmuştur. Bu takımda da gösterilen üstün performansın ardından dünya devi Barcelona Arda Turan’ı transfer etmiştir.

 Barcelona

Barcelona spor kulübü beklentileri yüksek bir şekilde 41 milyon Euro karşılığı Arda’yı kadrosuna katınca, tüm dünya ve Türkiye gözünü bu futbolcuya çevirmiştir. İlk altı ay takımın cezası sebebiyle forma giyemeyen futbolcu daha sonra formasına kavuşmuştur. Beklentiler yüksek bir şekilde dünyanın en büyük kulüplerinden birisinde oynayan Arda dünya yıldızlarının gölgesinde kalıp bekleneni verememiştir.

Euro 2016 ‘ da sergilenen kötü performans ve prim skandalına bir de Fatih Terim ile tartışması medyaya yansıyınca, tüm okların hedefi olmuştur. Sahadaki başarısızlığını sosyal hayatını etkilemesi sebebiyle uçakta gazeteci dövdüğü gündemi uzun süre meşgul etmiştir. Ünlü bayan isimlerle Instagram Direct Message ile epey olay Arda Turan gerek saha içi gerek saha dışı istikrarsızlığı ile Barcelona tarafından kadro da forma şansı bulamamıştır.

2017-2018 futbol sezonun da adı devre arasında Galatasaray ile anılan Arda Turan Fatih Terim sebebiyle bu takıma transfer olamamıştır. Beşiktaş ile de adı anılan futbolcu bu takımı da gidemeyince. Son yılların yükselişte olan ve zirveye oynayan Başakşehir’e transfer olmuştur. Bu takımın en büyük artısı belli bir taraftar kitlesi olmaması sebebiyle Arda Turan’ın protesto edilmeyecek olmasıdır. Sezon sonu şampiyon olunursa eğer Avrupa Şampiyonlar Ligi’nde oynayabilecek olması da geçerli bir sebeptir. Arda Turan’ın referandum zamanı izlediği siyasi politika ile birçok sporseverin tepkisini çekse de Başakşehir Futbol Kulübü’nün kapılarının açılmasına vesile olmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz