Arda Turan Barcelona’dan Ayrılıyor mu?

0
306

Barcelona’ya transfer olduğu andan itibaren göğsümüzü kabartan Arda Turan, son dönemlerde takımında şans bulamıyor. Durum bundan ibaret olunca, Arda Turan hakkında her gün başka bir spekülasyon ortaya ayılıyor

Barcelona’ya transferi ile bir anda dünya gündemine oturan milli futbolcumuz Arda Turan, takımında oynayabilmek için kurallar gereği 6 ay beklemek zorunda kalmıştı. Bu 6 aylık süre zarfında çalışmalara devam eden Arda, Barcelona’daki takım arkadaşları tarafından da çok sevilen bir isim haline geldi. 6 aylık oynayamama ceza bittikten sonra başarılı maçlar çıkaran Arda Turan için her şey Avrupa Şampiyonasında alınan başarısız sonuçlar ve prim tartışmaları ile başladı. Tam ortalık durulmuşken Arda’nın Milli maça giderken uçakta gazeteci Bilal Meşe’nin üzerine yürüyüp hakaret etmesi milli takımı bırakmasına kadar gitti.

arda1 - Arda Turan Barcelona'dan Ayrılıyor mu?

Fatih Terim’in ayrılmasından sonra Arda tekrar milli takıma geri döndü. Bu sefer de alınan başarısız sonuçlar yüzünden A Milli Futbol Takımı’nın dünya kupasına gidememesindeki en büyük sorumlu olarak gösterildi.

Barcelona’da 5 Aydır Oynamıyor

Mili takım cephesinde bunlar olurken Arda Turan bu sezon Barcelona’nın oynadığı hiçbir resmi maçta görev alamadı. Bir başka değişle Arda Turan tam 5 aydır kendi takımında oynamıyor. Sadece milli takım ile resmi maçlara çıkan Arda, Ukrayna maçında 22 dakika, Hırvatistan maçında 71 dakika ve İzlanda maçında da 60 dakika oyadı. Bu sezon toplamda sadece 153 dakika. Durum böyle olunca Arda hakkında da her gün başka bir haber çıkıyor. Bu haberlerin arasında özel hayatına dair olanlar da var.

Barcelona teknik direktörü Ernesto Valverde ise Arda hakkında bir açıklama yaptı. Herkes gibi onun  da takımın bir parçası olduğu ve faydalı olabileceğine inandığı anda takıma alabileceğini söyledi. Valverde’nin bu açıklamasına karşın Arda’nın devre arası Barcelona’dan ayrılması bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz